Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Yıldırım Mayruk Göz Kamaştırdı

Moda dünyasının büyük ustası Yıldırım Mayruk, 2023 e Hikayeler XXII, MODE-ON Koleksiyonu ile yine büyük bir showa imza attı. Modanın ‘Bü...

Moda dünyasının büyük ustası Yıldırım Mayruk, 2023 e Hikayeler XXII, MODE-ON Koleksiyonu ile yine büyük bir showa imza attı.

Modanın ‘Büyük Usta’sı Yıldırım Mayruk dünyaya ve trendlere sırtını dönmeden ama asla onlara esir de olmadan hazırladığı koleksiyonlarına bir yenisini daha ekledi.Türkiye’nin moda duayeni olarak kabul edilen Yıldırım Mayruk’un “2023’e Hikayeler” koleksiyonu Park Bosphorus İstanbul Hotel’de düzenlenen defile ile sunuldu.

2023 e Hikayeler XXII, ‘MODE-ON” Koleksiyonu İle Yıldırım Mayruk Moda Laboratuvarı, 2013-2014 Kış sezonunda da dikiş sanatının zirvelerini bir kez daha zorluyor. Modanın çevre ile ilgili ilişkilerini anlatacak gösteride birçok sürpriz vardı.

Park Bosphorus İstanbul Hotel ev sahipliğinde gerçekleşen defile, yaklaşık 1200 özel ve ünlü davetliyi ağırladı ve gelirin tamamı Alzheimer derneğine bırakıldı. Konsepti tasarlayan her zamanki gibi yine Barbaros Şansal’ dı.

Koreografisini Öner Evez’in yapacağı, yerli ve uluslararası 28 modelin sunduğu defile, 82 parçalık koleksiyondan oluşuyor. Dünyanın en özel malzemelerinin bir araya getirilmesi ile oluşan koleksiyon için yaklaşık 150 kişilik bir ekip gece gündüz 2 ay çalıştı.

Danteller, kadifeler, yünlüler, brokarlar, krepler, klokeler gibi naadide dokuların yanı sıra ; tayyör, manto, gece elbiseleri, gepyerler ve transparanlar bol işlemeli ve aplikeli modelleri ile koleksiyonun göze çarpan detaylarından sadece bazıları…Tüy, yapay kürk, dantel işleme ve aksesuvar gibi malzemelerin de tamamı arşivlerden seçildi. Sade günlük modellerle başlayan defile, ortalarda abiyelere ve mayruk2sonlarda da işlemeli uzun balo kıyafetlerine geçiş yaparak ahenkli bir sırayla sunuldu.

20 Kasım Çarşamba Günü, Gümüşsuyu’ndaki eski tarihi Park Otel’in nostaljik atmosferi üzerinde yükselen Park Bosphorus Otelde, 14.30 ve 16.30 olmak üzere 2 seans şeklinde gerçekleşen defilenin tüm geliri Alzheimer Derneği’ne bağışlandı.

Büyük usta Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal’ın konuklara unutamayacakları bir show eşliğinde sundukları defileyi Bülent Ersoy, Türkan Şoray, Ayten Gökçen, Nebahat Çehre, Türkan Sabancı, Siren Ertan, Derin Mermerci, Aslı Şen gibi birbirinden ünlü isimler izledi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi