Türkiye’deki Gençlerin Alışveriş Alışkanlıklarını Belirledi - Moda ve Marka

Mobile Menu

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Daha fazla yazılar

logoblog

Türkiye’deki Gençlerin Alışveriş Alışkanlıklarını Belirledi

4 Haziran 2015 Perşembe
Stardoll’un internet sayfasında yayınlanan anketi 22.000’i aşkın kullanıcı cevapladı

Yaklaşmakta olan İstanbul Shopping Fest’i göz önünde bulunduran dünyanın en büyük online moda topluluğu Stardoll, sitesinde yaptığı anket aracılığıyla Türkiye’deki gençlerin alışveriş alışkanlıklarına ışık tuttu. 22.000’den fazla kullanıcının katıldığı ankete katılanların %92’sini genç kızlar oluşturdu.


Katılanların ağırlıklı olarak 12-16 yaş grubuna dahil olduğu ankette gençlerin moda akımlarını başta Instagram, Pinterest gibi sosyal medya kanallarından hemen ardından da moda dergileri aracılığıyla takip ettikleri ortaya çıktı. Anket sonuçlarına göre genç kızlar için ünlü ve bilinen markalardan giyinmek önemli. Katılımcıların %63,75’i alışverişini mağazalardan, %23,59’u ise hem mağazalardan hem de internet üzerinden yapmayı tercih ediyor. Anket sonuçları, gençlerin genel olarak her hafta ile birkaç hafta arasında değişen sürelerde alışveriş yapmayı tercih ettiğine işaret ediyor. Katılımcıların %42,26’sı daima modaya uygun giyindiğini söylerken kalanı kendine yakışanı giydiğini veya modaya arada sırada uyduğunu belirtiyorlar. Modaya uygun giyinmediğini söyleyenlerin oranı ise sadece %2,55.

6-28 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul Shopping Fest kapsamında şehrin dört bir yanında tam anlamıyla bir alışveriş çılgınlığı yaşanacağı düşünülürse, Stardoll tarafından sunulan bu verilerin hedef kitlesi genç kızlar olan tüm markaların oldukça işine yarayacağını düşünüyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız