Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Bu seçimler yeni sezona damga vuracak!

Kayra Tekstil ölçülü giyim markasının öncüsü olmaya devam ediyor. Şık kesimleri ve rahatlığı ön planda tutan seçenekleri ile yurt içinde v...

Kayra Tekstil ölçülü giyim markasının öncüsü olmaya devam ediyor. Şık kesimleri ve rahatlığı ön planda tutan seçenekleri ile yurt içinde ve yurt dışında Türkiye'yi temsil eden Kayra Tekstil, 2016 İlkbahar- Yaz yeni sezon koleksiyonunu tanıttı.

“Kayra Tekstil” 1982 yılından bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında tekstil sektöründe Türkiye’yi temsil etmeye devam ediyor. 2016 İlkbahar - Yaz sezon tanıtımını gerçekleştiren “Kayra” renk seçimleri ve şık detayları ile kullanıcıların rahatlığını hedefliyor.

2016 İlkbahar- Yaz Modası’nda sportif dokunuşlar ile şekillendirilen doğal kumaşlar, rahatlık seçimini ilk sırada tutanların tercihi

2016 İlkbahar - Yaz trendlerini belirleyen en önemli unsur rahat kumaşlar ve spor kesimler. Büyük bedende de şıklık ve rahatlığı kolaylaştıran Kayra, doğal kumaş kullanımı ile fark yaratıyor.
Bu sezonda da 70’li yılların rahat kesimleri ön planda tutulurken 60’lı yılların romantik ve mistik dokunuşları tercih ediliyor. Zarif 60’ların nostaljik parçalarına modern yorumlar getirilirken; 70’ler de modern çizgiler ile harmanlanarak özgür ruhu devam ettiriliyor.


Feminen ve romantik tarzdan ödün vermeden rahatlığı ön planda tutan Kayra tasarımcıları da, zımba ve zincir detaylar ile ürünlere asi şıklık katarak koleksiyonda bir denge oluşturuyor. Renklerin her tonunun kullanılarak oluşturulduğu monokrom şıklığı, kendini siyah beyazın kusursuz uyumu ile tamamlıyor. Göz kamaştıran grafik desenler bu senede iddiasını sürdürürken, baskılar popüler bir bakış kazandırıyor.

Yaz Rüzgarı Çölden Esiyor: Etnik Desenler

Hem modernliği hem de eski yerel kültürleri içererek gelenekselliği bize yansıtan, mistik ve ruhani çizgilere sahip etnik desenler Kayra’nın yeni koleksiyonunda özel bir yere sahip. Etnik desen modasında önemli bir ayrıntı ise bu rüzgarın çölden esiyor oluşu. Çünkü öne çıkanlar daha çok Ortadoğu kültürünün ürünleri. Kayra’da bu sezon çekimlerini mistik korunmuş havasından ödün vermeyen Fas’ta gerçekleştirerek, ilham aldığı bu coğrafyanın etnik dokusunu desenlerinin yanı sıra renkli karelerine de yansıtıyor.

Renklerle ruh halinizi ifade edebileceğiniz tasarımlar

Sade ve minimal tasarımların yanı sıra sezonda kullanılan pul ve payetler, parlak baskılı ve metalik tonlu kumaşlar sezona ışıltı katıyor. Yaz aylarının vazgeçilmezi denimde mavi ve tonlarının hakimiyeti sade ve modern parçalara hayat veriyor. Metalik düğmeler, farklı yamalar, çizgiler, yırtıklar ve renk geçişleri denimde gösterişi vurguluyor.


Trendlerin yönünü desene çevirdiği bu sezonda Kayra, otuza yakın desen çeşidi ile yaz aylarına, modayı takip eden eğlenceli renkler katıyor ve daha önceden yorumlanmamış form ve canlılıkta floral desenler farklı teknikler ile karşımıza çıkıyor.

Kayra 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda renklerin gücünü ve yansıttıkları enerjiyi bilinen çizgilerin aksine kullanıyor. Pudra ve tonları, romantik tasarımların başkahramanlarından biri olurken; yaza en çok yakışan saflığın rengi olarak bilinen antik beyaz ve ekru en çok tercih edilecek renkler arasında. Özgüvenin rengi lav kırmızısı, turuncu ve tonları, mercan rengi ve sarının tüm tonları, doğanın rengi aqua, turkuaz ve toprak tonları Kayra’nın bu yazın modasına ışık tutacak renkleri arasında yer alıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi