Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Türk modasının en beğenilen tasarımcıları ile bahar esintisi

Türk modasına yön veren 37 tasarımcının koleksiyonlarını aynı çatı altında sunan GIZIA GATE, baharın tazeliğini ve renklerini hayatımıza...


Türk modasına yön veren 37 tasarımcının koleksiyonlarını aynı çatı altında sunan GIZIA GATE, baharın tazeliğini ve renklerini hayatımıza yansıtıyor. Yeni sezonla birlikte Bora Aksu, Raisa Vanessa, Tuba Ergin, Nihan Peker, Neslişah Yılmaz-Barrus, Murat Aytulum koleksiyonlarıyla büyüyen ve çeşitlenen Gizia GATE’de sezonun en hit tasarım parçaları VIP servis hizmetiyle sunuluyor.

Raisa & Vanessa, SS16 koleksiyonu ilhamını yeryüzünün tüm kabilelerinden alıyor. Sedef, mermer ve üç boyutlu kristallerin kullanıldığı işleme biçimleri koleksiyona feminen bir ruh veriyor. Siyah-kahve, kırmızı-siyah-beyaz ve beyaz-kırmızı gibi birlikte kullanılan renkler ön plana çıkıyor.

TUBA ERGIN SS16 koleksiyonu metropol ritminden uzaklaşıp, iç dengesi ve sağlığını doğa ile bütünleşerek bulmak isteyen şehirli kadının hikayesini anlatıyor. Koleksiyonda keten, eskitme metaller, güneşte solmuş mercan ve pembe tonları, lila ve ekru gibi yumuşak pastel ve rahatlatıcı renkler dikkat çekiyor.

Maid in Love SS16 koleksiyonunda açık denizlerdeki gizli dünyayı keşfe çıkıyor. Çift taraflı lamine kumaşlara basılmış deniz kızları ve çapkın denizcilerin canlandırıldığı baskılar, marin temasına yeni bir boyut kazandırıyor.

Mehtap Elaidi’nin volanları sıklıkla kullandığı koleksiyonunda pastel mavi ve kum tonları ile fuşya parçalar göz dolduruyor.

Ela Köseoğlu EXO, takılarında şehirli bir yaklaşım ile doğal materyalleri birleştirerek geri dönüştürülmüş bronz ve eskitilmiş gümüşü tercih ediyor.

Osmanlı çini sanatının zirveye ulaştığı 16. yüzyıldan gelen parlak renkli, zarif motifler, siyah-beyaz çizgilerle buluşarak oluşturulan pano desenler Erkan Demiroğlu SS16 koleksiyonununda öne çıkıyor. Beyaz, kırmızı, turkuaz ve zeytuni yeşilin hakim olduğu koleksiyonda, pamuk, viskon, saf ipek krep ve şifon gibi doğal materyaller, piyedepul ve düşes saten gibi klasik, elegan kumaşlar birlikte kullanılıyor.

Güçlü kadının yeni çağda sergilediği savaşçı ve mücadeleci ruhtan ilham alan T.A.G.G. SS 2016 koleksiyonunda maskülenleşen feminen tavır dikkat çekiyor. Koleksiyonda oversize gömlekler, renkli ceketler, pileli pantolonlar, karate kemerler, şifon detaylı hareketli parçalar neo-women kilit görünümlerini oluşturuyor.


Gül Ağış’ın, Lug Von Siga kadınının romantik yüzünü ortaya çıkardığı ve daha çok doğal kumaşlar tercih ettiği koleksiyonunda beyaz ağırlıklı olmak üzere siyah, lacivert ve hardal renkleri dikkat çekiyor.

Desen tasarımlarıyla ön plana çıkan genç aksesuar markası Third SS16 koleksiyonunda yaz rotasına aldığı Sakız Adası’ndan ilham alıyor. Adada bulunan Pyrgi köyündeki binaların dış cephelerindeki geometrik şekiller, Third’ün tasarımlarında yeniden hayat buluyor. Koleksiyonda farklı boyutlarda kum rengi, siyah, beyaz ve gece mavisi çantalar yer alıyor.

Göçebe ruh ve yaşam tarzının yansıtıldığı Murat Aytulum SS16 koleksiyonunda “modern, şehirli ama köküne bağlı” kadının hikayesi yansıtılıyor. Koleksiyonda deri detayları yoğun gömlekler, ceket ve elbiseler yer alıyor. Silindirik el ve sırt çantaları koleksiyonun enerjisini yükseltiyor.

Zeynep Tosun’un 90'lı yılların tasarım ruhunu dijital dünya ile birleştiren SS16 Digital Romance koleksiyonunda düşük omuz detayları dikkat çekiyor. Geometrik kilim desenleri vatkalı ve over size deri ceketlerle birleştirerek modern ve klasiği bir arada sunuyor.

Seden Kışlalı, jakarlı kumaşlar, ipek, viskon ve organza materyalleri üstün kaliteli bir işçilik ve mükemmel kalıplarda birleştirerek oluşturduğu koleksiyonunu sunuyor. Gün batımı renkleri ile birlikte ekru, pudra ve inci grisi gibi pastel tonların hakim olduğu koleksiyon, dore ve lame ışıltılarla göz kamaştırıyor.

Yalınlığın şık ve rahat detaylarla bütünleştiği GIZIA SS16 Cruise Line koleksiyonu, feminen formların yoğun kullanıldığı ipek gömlek, elbiseler, farklı kalıplarda etek ve pantolonlar viskon, krep, şifon kumaşlar yer alıyor.

GIZIA Casual, genç, stil sahibi kadınlara, doğadan ilham alan yeşilin en canlı renklerini, sadeliğiyle şıklığı dengeleyen bej tonlarını safari temasıyla harmanlıyor. Pamuk, keten gibi organik materyallerin, krep, şifon kumaşlarla eşleştiği koleksiyonda, körüklü büyük cepler,bol rahat pantolonlar, şık bluzlar, sade elbiseler, deri askı detaylarla yorumlanıyor.

Gizia Gate’ de yeni sezon kombinlerinizi, Blouveard Osman ve Casshimi’nin iddialı clucth, el, sırt ve omuz çantaları, Yael Morel, Evren Kayar, Didem Erdem’in göz alıcı takı tasarımları ile tamamlayabilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi