Page Nav

HIDE
GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Viola Chan imzalı görkemli bir koleksiyon: Kaleidoscopic Dreams

Kraliyet düğünlerine ve gösterişli balolara yakışacak derecede görkemli, feminen ve asil… Oleg Cassini’nin büyüleyici tasarımlarının ardında...

Kraliyet düğünlerine ve gösterişli balolara yakışacak derecede görkemli, feminen ve asil… Oleg Cassini’nin büyüleyici tasarımlarının ardındaki ekibi yöneten Kreatif Direktör Viola Chan, marka için çok özel bir Premium Line hazırladı. 

Koleksiyonun, elle işlenen özenli bezemelerle çağdaş detayları birleştiren zamansız tarzı dikkat çekiyor. Chan’in kişisel dokunuşunu katarak şekillendirdiği koleksiyon, Oleg Cassini kadınlarına farklı ve her zamankinden daha ihtişamlı bir dünya sunuyor.

Oleg Cassini Kreatif Direktörü Viola Chan, marka için çok özel bir Premium Line hazırladı. Chan’in birikimini ve kişisel dokunuşunu katarak oluşturduğu bu koleksiyonun ismi Kaleidoscopic Dreams.

“Kaleidoscope” Antik Yunan dilinde, güzellik (kalos), biçim (eidos) ve incelemek (skopeo) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve ‘güzel biçimleri keşfetme’ anlamına geliyor. İsmine uygun şekilde, gösterişli, görkemli, feminen ve asil bir havaya sahip koleksiyon, geleneksel el işçiliği kullanılarak özenle hazırlanmış ve çağdaş öğelerle zenginleştirilerek tasarımlara zamansız bir tarz kazandırılmış. Viola Chan, hem gelinlik hem de abiye tasarımlarını içeren bu koleksiyonu özgüvenli, modayı takip eden, çekici, cazibeli, özgür ve sofistike bir kadını düşünerek tasarladığını belirtiyor.


Viola Chan tarzını yansıtan gösterişli işlemeler
Voila Chan tasarımlarının ayırt edici özelliği, girift detaylar ve süslemelerdir. Kaleidoscopic Dreams’te de en ufak boncuktan küçücük bir düğmeye kadar her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olması dikkat çekiyor. Doğanın güzelliği ve ahenginden ilham alan gelinlikler 5 binin üzerinde boncuk, pul ve kristalle baştan ayağa sarmalanıyor. Yalnızca işlemelerine 40 saatten fazla zaman ayırılan bu tasarımlar adeta birer sanat eseri özelliği taşıyor.

Kraliyet düğünlerine yakışacak ihtişamlı gelinlikler
Gelinliklerde uzun ve dramatik kuyrukların bolca ve cesurca kullanılmış olması, onlara kraliyet düğünlerine yakışacak derecede ihtişamlı bir görünüm sunuyor. Kat kat, iç içe geçmiş dantellerle oluşturulan kabarık etekler, bele kadar inen sırt dekolteleri ve derin göğüs dekolteleri çarpıcı diğer detaylar. Danteller ve bezemelerde yapraklar, çiçekler ve tüy desenleri tercih edilmiş. Mikro desenlerin yanı sıra, büyük çiçekler ve soyut desenler de görülüyor. Tasarımlara zarafet katan illüzyon efekti, omuzlar ve yakalarda kullanılmış. Tüllerle yaratılan şeffaf uzun kollar, küçük omuz detayları, straplezler ve V yakalar öne çıkıyor. Uzun kuyruklarla balık modelini kombine eden asil parçalar ile pembe ve şampanya rengindeki işleme detaylarıyla farklı bir dokunuş kazandırılmış olan modeller koleksiyonda birden çok kez kullanılmış.

Işıltıyı zirveye taşıyan detaylar, saray bahçelerinden ilham alan desenler
Abiye modellerde dikkat çekici düşük omuzlu modeller ve A kesim siluetlerin yanı sıra, simetrik çiçek desenleri ile beli ve kıvrımları tanımlayan balık kesimler de sıkça kullanılmış. Eteklerde hafif ve hacimli bir görünüm elde etmek için yoğun olarak tül tercih edilmiş. Işıltılı görünümü zirveye taşımak için, parlak kumaşlarla pullar ve simli detaylar kombine edilmiş. Saray bahçelerinde görülen barok desenlerden ilham alan detaylar, hayali bir etki bırakan dantel aplikeler, binlerce küçük boncuk ve pulla oluşturulmuş. Nude tonlar üzerine geniş siyah dantel işlemeler, siyah, lacivert, uçuk pembe, mavi ve somon gibi renkler öne çıkarılmış.

“İyi giyinmek biraz aşık olmak gibidir”
Voila Chan tasarladığı her elbisenin kadın vücudunu kucaklaması ve tasarladığı kıyafetleri kim giyerse giysin gittiği davette tüm ilgiyi üzerine çekebilecek kadar şık görünmesi için çaba gösteriyor. Kaleidoscopic Dreams koleksiyonundaki tasarımların, bu çabayı en şık şekilde yansıttığı aşikar. Chan, tasarımlarında Jacqueline Kennedy, Grace Kelly ve Marilyn Monroe gibi isimleri giydiren ikonik modacı Oleg Cassini’nin, “İyi giyinmek biraz aşık olmak gibidir” sözlerinden de ilham aldığını belirtiyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe