Page Nav

HIDE
GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Tasarımcı Burçe Bekrek'den 2017-18 sezonu

Tasarımcı Burçe Bekrek Sonbahar-Kış 2017-18 Koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında gerçekleşen göz alıcı bir defileyle sundu. İ...

Tasarımcı Burçe Bekrek Sonbahar-Kış 2017-18 Koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında gerçekleşen göz alıcı bir defileyle sundu. İnce ve elegan detayların modern tasarım anlayışıyla yorumlandığı koleksiyon izleyicilerin beğenisini topladı.

Tamamı tasarımcının imzası niteliğinde 41 parçadan (26 LOOK) oluşan Sonbahar-Kış 2017/18 koleksiyonunda keskin kalıplar ve girift el işçiliği bağlar ile zarif, modern yapı arasında yumuşak bir denge oluşturuldu.

Gücünden ve tavrından ödün vermeden feminenliği ve zarafet fikrini dile getiren tasarımlarda; geometrik kalıplar adeta bir mimari form prensibiyle ele alındı. Felsefi olarak tüm sanatların birleştiği en yüksek nokta olmayı kabul eden Bauhaus döneminden ve mimar Takeshi Hirobe’nin “M House” isimli tasarımından etkilenen tasarımcı modernleşmenin sanatını kıyafetleriyle yeniden yorumluyor. Girift el işçiliği düğümlerin kıyafetlerin detayını oluşturduğu tasarımlarda ipin narin formu kalıpların içine ustaca uygulanmış.

Bauhaus dönemi tasarımcılarının eserleri geometrik metal formlar ile koleksiyonun göze çarpan aksesuarlarında da ustaca kullanılmış. Silüeti daha naif ve zarif hale getirecek oranlarla uygulanmış kuplara pastel renk bloklarının eşlik ettiği koleksiyonda ceket pantolon takımlar, volan ve kalem elbiseler, hareketli flare kesim pantolonlar, geometrik formlarda üstler ve kaşmir kabanlar öne çıkıyor.

Tasarımcı Burçe Bekrek, iplerin ve geometrik kesimlerin hakimiyetindeki Sonbahar-Kış 2017-18 Koleksiyonu için; “Bu koleksiyon sevdiğim kadın tarzını, parçaları, teknikleri ve fikirleri kutladığım bir koleksiyon. Basitlik içindeki derin karmaşayı anlatan modern bir hikaye yazmak istedim. Bu koleksiyon aslında şehirli romantik kadınların kendinden emin ve bir o kadar da flörtöz ruhuna saygı duruşu niteliğinde. “ diyor .

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe