Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

100 yılı deviren Çift Geyik Karaca’dan dünya markası olma yolunda adımlar

1917 yılında kurulan ve 1961 yılında yurt dışına ihraç edilen ilk Türk Tekstil markası olarak tarihe adını yazdıran Çift Geyik Karaca, 100’ü...

1917 yılında kurulan ve 1961 yılında yurt dışına ihraç edilen ilk Türk Tekstil markası olarak tarihe adını yazdıran Çift Geyik Karaca, 100’üncü yaşında “dünya şirketi” olma yolculuğunda yatırımlarına hız veriyor


Türk tekstil sektöründe 100 yılı geride bırakan Çift Geyik Karaca, markalaşma ve perakende alanında yapacağı yeni yatırımlarla beş yıl içerisinde mağaza sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor. 100’üncü yılına 110 mağaza ve 100 satış noktası ile giren Çift Geyik Karaca, beş yıllık master plan çerçevesinde yurt içi ve yurt mağaza sayısı hedefini 2 katına çıkararak global arenada da hedef büyüttü

Türkiye’nin 100 yıllık nadir markaları arasında yer alan Çift Geyik Karaca 100’üncü yaşını kurumsallaşma, globalleşme ve perakende altyapısına yaptığı yatırımlarla kutluyor. 2017 yılını “Gelişim Yılı” ilan eden Çift Geyik Karaca, kurumsallaşma adımlarını hızlı bir biçimde atarak gelecek beş yıllık planları kapsamında yurtiçi ve yurtdışı mağaza sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor. 100’üncü yılına 110 mağaza ve 100 satış noktası ile giren Çift Geyik Karaca’nın 2017 yılı planları arasında ise perakende mükemmeliyetine dönük yeni yatırımları hayata geçirmek adına, istihdamı ve pazar payını önemli ölçüde artırmak yer alıyor.

“2017’de hedef yüzde 20 büyüme”
2016’yı 2,5 milyon adetlik satış ve 200 milyon TL ciro ile kapatan Çift Geyik Karaca, 2017’de pazar payını artırmayı ve istihdama daha fazla katkı yapmayı amaçlıyor. 2016’da tüm zorluklara rağmen yine de başarılı bir grafik çizmeyi başardıklarını dile getiren Karaca Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş, “Gelişim yılı ilan ettiğimiz 100’üncü yılımızda emin adımlarla büyüyerek satış rakamlarımızı geçen seneye göre yüzde 20 artırmanın planlarını yapıyoruz. Yine Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamak adına yüzde 20 oranında istihdam artışı hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

100’üncü yıla özel koleksiyon: “Celebrating Turkey”
100’üncü yıl için özel bir koleksiyon üreten Çift Geyik Karaca, Türkiye’den izler taşıyan “Celebrating Turkey” adlı ilkbahar-yaz koleksiyonunu “Gelişim Zirvesi”nde yapılan bir defile ile tanıttı. Geleneksel Osmanlı desenleri başta olmak üzere Ayasofya’dan Galata Kulesi’ne Mevlana Müzesinden Kapadokya’ya kadar bir çok tarihi mekana ait detaylar, modernize edilmiş yorumlarıyla bu koleksiyonda yer aldı. İtalyan modasında önemli yeri olan Bonacchi liderliğinde tasarlanan koleksiyonun ortaya çıkması için ise neredeyse 2 yıllık bir emek verildi. Ünlü İtalyan üreticiler Karaca’ya özel üretilen “Exclusive” çalışmalarla “Celebrating Turkey” koleksiyonun en önemli parçalarını hazırladı.

Dünya modasına yön veren isimler “Gelişim Zirvesi”nde
Büyüme vizyonunu satış kanallarının yöneticileriyle paylaşmak üzere “Gelişim Zirvesi” düzenlediklerini belirten Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli, “100’üncü yılımızı “Gelişim Yılı” ilan ettik. Uluslararası firmaların mücadele ettiği arenada hak ettiğimiz yeri almak istiyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz zirveye İtalya’dan önemli konuklar katıldı. Dünya modasına yön veren Cerutti, Tessitura Monti, Larus Miani ve Marlane gibi dev markaların temsilcilerini “Gelişim Zirvesi”nde ağırladık. Etkinliğin bir başka bölümünde İtalyan tasarımcılarımız, saha satış yöneticilerimize moda ve trendler konusunda çok önemli bilgiler verdi.” dedi. Müşteri memnuniyetinin en önemli öncelikleri arasında yer aldığını söyleyen Cihat Özbekli üç gün süren “Gelişim Zirvesi” ile müşteri memnuniyeti başta olmak üzere marka algısı, süreç iyileştirme ve çalışan gelişimi gibi değerler konusunda vizyon paylaşımı yaptıklarını söyledi. Zirve süresince 3 gün süren yoğunlaştırılmış eğitimlerin dijital kanallardan da devam edeceğini söyleyen Özbekli “Eğitim hayatın çok önemli bir unsuru. Bu nedenle satış kanallarında görevli yöneticilerimizin farklı eğitimlerle gelişmesine destek vereceğiz” dedi.

Karacaplay ile dijital iletişim için yeni adımlar
1917’de temelleri atılan ve ilk ürünlerini Mehmetçik için hazırlayan Çift Geyik Karaca, çoklu kanal stratejisi kapsamında müşteriyle efektif ve çift yönlü bir iletişim kurmayı planlıyor. Bu kapsamda hayata geçirilen “Karacaplay” uygulaması ile ilgili Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli “Karacaplay, mobil uygulama ve dijital signage gibi yeni yatırımlarla daha dijital bir iletişim kurgusunu hizmete sokuyoruz. 100 yaşında köklü bir marka olmanın manevi gücüne sahibiz. Bununla birlikte daima yenilik peşinde koşarak 18 yaşında bir gencin enerjisi ile yola devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çift Geyik Karaca Hakkında:  Çift Geyik Karaca markası, 1917 yılında Bandırma’da kuruldu. Karaca, 1961 yılında yurt dışına ihraç edilen ilk Türk Tekstil markası olarak tarihe adını yazdırdı. 1965’li yıllara gelindiğinde 5 kıta, 36 ülkede satılan bir marka haline geldi. Bugün Çift Geyik Karaca, yıllık 2 milyon adet satış kapasitesi, ürünlerinde kullandığı %100 yün İtalyan ipliğiyle moda tutkunlarının ihtiyaçlarına en yüksek kalitede cevap veren bir marka oldu. Çift Geyik Karaca, Türkiye’nin 100 yıllık nadir markalarından biri olarak, kendine özgü yarattığı zamansız stili, ürünlerindeki kalitesi ile uluslararası bir moda belirleyici olmayı amaçlamakta.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi