Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Hakan Yıldırım Haute Couture Defilesi

Çok uzun zamandır sadece yurt dışı moda haftalarında yer alan Hakan Yıldırım, yeni koleksiyonunu bu kez büyülü İstanbul Boğazı'nda sergi...

Çok uzun zamandır sadece yurt dışı moda haftalarında yer alan Hakan Yıldırım, yeni koleksiyonunu bu kez büyülü İstanbul Boğazı'nda sergiliyor. 

Sezen Aksu'nun “Dört Günlük Bir Şey” şarkısıyla başlayan davetiye videosu, bize defileye dair tek bir ipucu veriyor: Mor salkımların içinden geçerek Hakan'ın zihninde bir yolculuğa çıkacağız. Tıpkı markanın Nişantaşı'ndaki mor salkımlarla örülü dikiş atölyesi ve showroom'u gibi...

Koleksiyondaki binlerce çiçek bu atölyede, elde hazırlandı. Otrişlerin kumaştan tüyleri uçuşurken, uçlarındaki yıldız ve kalp detayları bu gizli bahçenin romantizmini daha da güçlendiriyor.

Kıyafetlerin hacimlerini büyüten fırfırlar ise bahçeye kendine has yeni bir bitki örtüsü kazandırmış gibi. Kristallerin ve boncukların ışıltısı gözlerinizi kamaştırıyor ve kumaşın sesini duyabiliyorsunuz.

Koleksiyon parçaları, gerçekten de efsanelerden fırlamış bir sahne sergiliyor. Arkadaşı Engidu'nun arkasından gözyaşı döküp ölümsüzlüğü aramak için yola çıkan Gılgameş'ın, rüyasında girdiği kıymetli taşlarla dolu bahçeyi hatırlatıyor izleyenlere: “Orada akikten meyveler taşıyan üzüm salkımları dallarda asılır. Görünüşü bir zevktir.”

Hakan Yıldırım'ın “bir tasarımcı olarak dünyanın görmek istediğim hali” olarak anlattığı koleksiyon, üstünde çalışılmış uzun saatleri unutturup, her şey sanki kendi doğalında bir dengeye ulaşmış hissi uyandırıyor. “Tüm parçalar, ilk günden bugüne kadar yaratmaktan mutluluk duyduğum siluetlerin, ilham aldığım bütün hatıraların belirli bir zamana ait olmayan hal ve biçimleri...”

Tasarımcı yıllar sonra Türkiye'de yaptığı bu defileyle, onu büyüten ve yetiştiren topraklara, insanlara ve yaşattıkları tüm duygulara kendi dilinde teşekkür ediyor.

Eşsiz atmosferi, etkileyici dekorasyonu, görkemli salonları ve seçkin lezzetleriyle Four Seasons Hotel Bosphorus ev sahipliğinde gerçekleşen Hakaan Yıldırım Haute Couture defilesi özel isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Vodafone Red’in katkılarıyla canlı yayınlanan kırmızı halı seremonisi ile başlayan geceye aralarında Serenay Sarıkaya, Gülşen-Ozan Çolakoğlu, Nil Karaibrahimgil, Ezgi Mola, Sedev Acı-Kıvanç Kasabalı, Hande Ataizi, Ahu Yağtu, Deniz Marşan, Başak Dizer Tatlıtuğ, Ece Sükan, Özgür Masur, Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Nihat Odabaşı, Şule Zorlu, Derin Mermerci, Pınar Tezcan, İpek-Talat Ayaydın, Ezgi Apa İçel, Raisa & Vanessa ve Etel Sason, Edis, Evin Şaşmaz, Tünay-Yalçın Ayaydın, Gülden Büyükuçak, Ayten Danışman, Şebnem Ercantürk, Begüm Tacir, Çağla Bostancı’nın bulunduğu ünlü isimler katıldı.

Tüm detayları özel olarak tasarlanan defilede çoraplar Penti, ayakkabılar ise Hotiç imzası taşıyor. Stylingini Mahizer Aytaş’ın, show direktörlüğünü Uğurhan Akdeniz’in yaptığı defilede saç tasarımları Serkan Aktürk, Ali Yılancı ve Mehmet Menteş makyaj ise Ece Karagülle ve Serkan Parmaksızoğlu tarafından yapıldı.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi