Himalaya’nın canlı renkleri ‘Khumbu Pack’te buluştu - Moda ve Marka

Mobile Menu

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Daha fazla yazılar

logoblog

Himalaya’nın canlı renkleri ‘Khumbu Pack’te buluştu

25 Temmuz 2018 Çarşamba
The North Face ilhamını bu kez doğudan aldı. Nepal’in yüksek dağlarındaki tapınaklardan esinlenen marka ‘Khumbu Pack’ ismini verdiği, düz ve canlı renklerle hazırladığı bir koleksiyona imza attı. 

İsmini Nepal’deki Khumbu Vadisi’nden alan koleksiyonda tüm canlılığıyla kullanılan renklerin ilhamı, Himalaya bölgesindeki tapınaklara asılan parlak ve rengarenk dua bayraklarından geliyor

Khumbu Pack, Base Camp Duffel, 1990 Mountain Q ceket ve kısa kollu Fine Tee gibi ikonik tasarımların yanı sıra Base Camp terlikleri ve Raglan Red Box Hoodie gibi daha yeni ürünlerden oluşuyor. Koleksiyondaki her bir üründe Himalaya dua bayraklarındaki mavi, beyaz, kırmızı, yeşil ve sarı renklerin en parlak ve canlı tonları kullanıldı.

Genellikle Himalayalar’da dağ sırtları ve zirveleri boyunca asılı olan bu dua bayraklarının etrafındaki manzarayı kutsadığı, rüzgârla birlikte duaları taşıdığına inanılıyor. Bayraklar ateş, su ve yeryüzünü temsil ediyor.

‘Khumbu Pack’e özel olarak Katmandu sokaklarında yaptığı çekimlerle yeni bir ürün kataloğu hazırlayan The North Face, böylece koleksiyonun esinlenildiği ve doğduğu toprakların da tanıtımına katkıda bulunuyor. Tırmanış yapan topluluklar tarafından büyük değer verilen bölge, günümüzün modern gezginleri için bir hediye niteliğinde...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız