Page Nav

HIDE
GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Uzun yolculuklarda yüksek korumalı gözlük şart!

Yüksek korumalı, blokaj özellikli güneş gözlükleri uzun yolculuklarda en doğru yol yardımcısı…  İtalya’dan tüm dünyaya yayılan, üstün tekn...

Yüksek korumalı, blokaj özellikli güneş gözlükleri uzun yolculuklarda en doğru yol yardımcısı… 

İtalya’dan tüm dünyaya yayılan, üstün teknoloji ile yüksek kalitede güneş gözlüğü üreten Serengeti; doğadan yayılan en yüksek ışık dalgalarına karşı koruma sağlayan tek marka olarak ön plana çıkıyor ve yolculuklarda kullanıcıları Blue Blocker teknolojisiyle koruyor.

Gözün doğal refleksleri, sahte korumasız gözlükten daha koruyucu!

Yoğun ışığa maruz kaldığınızda gözbebekleriniz küçülür, gözleriniz kısılır ve gözlerinize daha az zararlı ışık temas eder. Yani gözleriniz doğadan ve ışık kaynağından gelen zararlı ışınları filtreler. Işığın yoğunluğu azaldığında ise gözbebekleriniz büyür, gözleriniz açılır ve gözlerinize daha fazla ışık temas eder.

Güneşin tepede olduğu uzun yolculuklarda yoğun ışığa karşı tedbir amaçlı güneş gözlüğü kullandığınızda tercih ettiğiniz gözlüğün camında UV filtresi bulunmuyorsa kullanılan gözlük yalancı bir karanlık etki oluşturur. Bu durumda; gözbebekleriniz onları koruyan, kalkan görevinde bir koruma filtresi var gibi kendini koruma altında hissederek büyürler. Bu durum büyümüş gözbebeklerinize zararlı ışınların doğrudan temas etmesine neden olur. Yani göz; korumasız sahte gözlük takmaktansa, kendini kısarak daha iyi koruyabilen bir duruma geçer.

Hava geçişlerinin ve ışık değişimlerinin bolca yaşanacağı dönemde hem gözlerinizi yormamak hem de göz sağlığından olmamak adına yüksek koruyucu, blokaj özellikli güneş gözlükleri tercih etmelisiniz.

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi