Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Her yıl 40 milyon pet şişe yeniden hayat buluyor!

Tasarımdan üretime, ulaşımdan dağıtıma tüm süreçlerde çevresel bir yaklaşım izleyen Decathlon, tüm dünyada spor tutkusunu yaymaya devam eder...

Tasarımdan üretime, ulaşımdan dağıtıma tüm süreçlerde çevresel bir yaklaşım izleyen Decathlon, tüm dünyada spor tutkusunu yaymaya devam ederken sporseverlere de çevre dostu ürünler sunuyor. Pet şişelerin geri dönüştürülmesiyle üretilen özel polarlar gibi pek çok çevre-dostu ürünü bulunan Decathlon, her geçen yıl ekolojik etiketli ürünlerin sayısını da arttırıyor.

40 yıldan uzun süredir sporu herkese ulaşılabilir kılmak için çalışan Decathlon’un çevreye duyarlılık ve sorumluluk en önemli değerlerinin başında geliyor.

39 ülkede 82.000’den fazla çalışanı ve 1353 mağazası bulunan ve Türkiye’de 34 mağazasıyla hizmet veren Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon; sürdürülebilirlikle ilgili projelerine devam ederken, üretimdeki çevresel etkileri azaltmak ve sporseverlere çevre dostu ürünler sunmak için de çalışıyor.

Ürünlerinde kullanılan malzemelerden, mağaza tasarımlarına, üretim tesislerinden tedarik sürecine kadar ekolojik ve sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyen Decathlon, çalışanları ve müşterilerine çevre bilincini aşılamak için pek çok farklı etkinlik gerçekleştiriyor.

Pet şişelerin geri dönüştürülmesiyle üretilen özel polarlar gibi pek çok çevre-dostu ürünü bulunan Decathlon, her geçen yıl ekolojik etiketli ürünlerin sayısını da arttırıyor.

%100 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen Quechua Forclaz 50 polarlar, Quechua ürün müdürünün öncülük ettiği bir projeyle hayata geçtiğinden bu yana, her yıl bu polarların üretimi için 40 milyona yakın plastik şişe geri dönüştürülüyor! Decathlon, plastik şişeleri geri dönüştürüyor ve polarlar bu geri dönüştürülmüş ipliklerden üretiliyor.Bu sayede atık madde üretimi 1367 ton azaltılırken, %43 oranında su tasarrufu, %58 oranında enerji tasarrufu sağlanıyor ve karbondioksit üretimi de %54 oranında azaltılıyor!

Quechua ürün müdürü : “Evet, işimiz üretim, ancak ürünlerimizin ve üretim süreçlerimizin çevre üzerindeki etkilerinin bilinciyle hareket ederek, çevreyle duyarlı yaklaşımlar geliştirmeye odaklanıyoruz. Doğa sporları markamız Quechua’nın Forclaz 50 polarının çevresel etkinlerini azaltmak için yola çıktığımızda, hem ürününün bileşenlerini hem de fabrikada üretim süreçlerini değiştirmekle işe başladık. Tüm dünyada en çok satan ürünlerimizden biri olan Forclaz 50 poları tercih eden sporseverler, artık trekking ve hikingsırasında doğayı koruduklarının da bilincinde olacaklar.” diyor.

Decathlon’un geri dönüştürülmüş iplikten üretilen polarlarnı ekolojik tasarım logosundan tanıyabilirsiniz!

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe