Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Giray Sepin sponsored by TENCEL™ Sonbahar / Kış 2019

19 – 22 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, Giray Sep...

19 – 22 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, Giray Sepin sponsored by TENCEL™ Sonbahar / Kış 2019 defilesi de takvimde yerini aldı. 

“Yenilenme ve yeniden oluşturma/yapma” anlamı kazandıran “RE” ön eki ile yola çıkan Giray Sepin, RE- ismini verdiği koleksiyonunda salt yeniden ziyade yenilenen yorumlar üzerinde duruyor. Re-edit, Re-construction, Re-cycle, Re-born, Re-think ve Re-load gibi birçok Re-‘den ilham alan Sepin, odağını Re-work’te tutuyor. Koleksiyon, klasik erkek kalıplarını TENCEL™ elyafları içeren kumaşlarla yeniden yorumluyor. İnovatif REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflar içeren kumaşlara da yer verilen koleksiyon, detaylarını ise sokakta, denizde veya fabrikada çalışan işçilerin kıyafetlerinden alıyor.

Plazadaki kurumsal yaşamın sokak stili ile bütünleşmesiyle işçi kıyafetlerine gelen yeni yorum tüm silüetlerin çizgilerini bulanıklaştırıyor. Marangozların tulumu, reflektörlü işçi yelekleri ve emek izi taşıyan lekeli üniformalar Re-work çatısı altında belirgin kesimlere sahip takım elbiselerle bir araya geliyor. Tüylü ve polar dokular silüetlerin tamamlayıcı parçalarını oluştururken kemer ve askılardan yardım alıyor; beyaz ve siyahın güçlü kontrastını ise vişne, hardal, haki ve kırmızı gibi cesur renkler destekliyor.

RE- koleksiyonunun ana odağı olan “yenilenme ve yeniden” sadece tasarımda değil, Lenzing’in geliştirdiği REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflarından üretilen kumaşlarda da hayat buluyor.

Lenzing, giysi üretiminden çıkan pamuklu kumaş artıklarının çöpe gitmesi yerine değerlendirerek, geliştirdiği REFIBRA™ teknolojisi sayesinde ağaç hamurunun yanı sıra, bu ileri dönüşümlü pamuklu kumaş artıklarını kullanarak yeni saf TENCEL™ x REFIBRA™ markalı lyocell elyaflarını üretiyor. Lenzing’in ödül alan kapalı döngü üretim sürecine dayanan REFIBRA™ Teknolojili TENCEL™ Lyocell elyafları, tekstil endüstrisinde döngüsel ekonomiye katkısının ilk adımıdır.

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği Giray Sepin sponsored by TENCEL™ defilesinin styling’ini Kerem Kaya, müziğini Ece Özel, saç tasarımını L’Oréal Professionnel ürünleriyle Makas ekibi, makyajını ise M.A.C profesyonel makyaj artistleri üstlendi. Koleksiyonu tamamlayan gözlükler Marchon Türkiye desteğiyle podyumda yer alırken, defilenin çiçek aranjmanı ise Hippimippi’ye aitti

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe