Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Pamuk ürünlerini sürdürülebilir yapmayı hedefliyor

2017 yılından beri İyi Pamuk Uygulamaları Derneği üyelerinden biri olan Benetton Grup, 2025 yılına kadar kullandığı bütün pamuk ürünlerini s...

2017 yılından beri İyi Pamuk Uygulamaları Derneği üyelerinden biri olan Benetton Grup, 2025 yılına kadar kullandığı bütün pamuk ürünlerini sürdürülebilir yapmayı hedefliyor.

2025 yılı itibariyle Benetton Grup’un, koleksiyonlarında kullanılacak pamukların yüzde yüzü organik, geri dönüştürülebilir pamuktan ya da İyi Pamuk Derneği tarafından onaylı üreticilerden alınmış olacak.

Bütün aktivitelerinde çevreye bıraktığı izi minimum seviyede tutmayı hedefleyen Benetton Grup, değişime şimdiden başladı. 2018 yılında kullanılan pamuklu ürünlerin yüzde 4,7’si çevreye etkisi azaltılmış pamuktan yapıldı.

Aynı sene, Sisley ve United Colors of Benetton koleksiyonlarında kullanılan pamuğun yüzde 23’ü, dünyanın en büyük pamuk sürdürülebilirlik programı olan İyi Pamuk Uygulaması Derneği tarafından sertifikalandı. Programın prensiplerinin devamı olarak Benetton Grup, kullandığı pamukları program kapsamında eğitilmiş çiftliklerden aldı.

Pamuk, çeşitliliğe ve hafifliğe önem veren müşteriler tarafından en çok tercih edilen ipliklerden biri olmasına rağmen pamuk üretimi çevreye ciddi zararlar veriyor. İyi Pamuk Uygulamaları Derneği’ne olan bağlılığı ile Benetton Grup, hem sosyal hem de ekonomik açıdan çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe