Kokulu ada: Cunda - Moda ve Marka

Mobile Menu

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Daha fazla yazılar

logoblog

Kokulu ada: Cunda

31 Mart 2020 Salı
Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası birçok özelliği dolayısıyla ziyaretçileri kendine çekiyor.

Ayvalık bölgesinde yer alan irili ufaklı 22 ada bulunuyor. Bunlar arasında yerleşime açık olan tek yer Cunda Adası. Her yıl binlerce tatilci adanın ve tertemiz plajların tadını çıkarmak için bölgeye akın ediyor. Gezilecek yerler ve konaklama seçenekleri açısından geniş bir yelpazeye sahip. Butik otel, pansiyon ve apartlar arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Oteller hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız Neredekal otel arama motorunu kullanarak Cunda otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz. Cunda’ya gelmeden önce gezilecek yerler için kendinize bir rota oluşturarak tatil sürenizi uzatabilirsiniz. Cunda her mevsim doğal güzellikleri ve kendine has yapısıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Adadan çıkmadan birçok ihtiyacınızı halledebilir ve gün içinde hiç sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini unutabilirsiniz. Cunda Adası’nın muhteşem manzarasını kuşbakışı görmek istiyorsanız Aşıklar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Bu tepeye çıkmışken yanında yer alan Agios Yannis Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Kilisenin içerisi restore edilerek bir kütüphaneye dönüştürülüyor ve ortaya Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı çıkıyor.

Ada içerisinde vakit geçirirken tarihi binaların kokusunu duymak isterseniz soluğu Cunda evlerinde alabilirsiniz. Bu evler günümüzde restore edildiği için artık butik otel ya da işletme şeklinde kullanılıyor. Cunda hakkında merak ettiğiniz her şeye Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com’dan daha geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız