Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

E-ticaret satışları yüzde 30 arttı

Yıllık 4 milyon adet üretim hacmi ve satış adedi ile Türkiye’de iç giyim sektörünün yüzde 35’ini yöneten Yeni İnci, e-ticaret ile yurt dışın...

E-ticaret satışları yüzde 30 arttı

Yıllık 4 milyon adet üretim hacmi ve satış adedi ile Türkiye’de iç giyim sektörünün yüzde 35’ini yöneten Yeni İnci, e-ticaret ile yurt dışında büyüme hızına yeni bir ivme kattı. 

Üretiminin yüzde 60’ını iç piyasaya, yüzde 40’ını ise ihracata ayıran marka, pandemi sürecinin ardından e-ticaret faaliyetlerini yoğunlaştırarak; Amerika, İsrail, Katar, Kazakistan ve Rusya başta olmak üzere ihracat portföyüne birçok yeni ülke ekledi. Web sitesi üzerinden tüm dünyaya satış yapmayı ve e-ticaret ile globalleşme yolunda hızla ilerlemeyi hedeflediklerini belirten Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan, ”Pandemi süreciyle birlikte her sektörde olduğu gibi perakende sektöründe de e-ticaret hızlı bir ivme kazandı. Biz de bu süreci web sitemizin alt yapı çalışmalarının tamamlanması ve daha globale hitap edecek şekilde revizyonların yapılması şeklinde değerlendirdik. Bu yatırımlarımızın karşılığında ise ürün satışlarımızda ve yeni pazarlardan yeni bayilik ve müşteri taleplerimizde büyük bir artış yaşıyoruz. Özellikle e-ticaret kanalımız bizi tüm dünyayla daha çok entegre edecek ve yeni pazarlara markamızla girmemizde etkili olacak. Yeni İnci olarak başta Amerika olmak üzere tüm dünyada büyümeyi planlıyoruz.” şeklinde ifade etti.

İç giyim, pijama ve ev giyimin ardından spor giyimi de üretimine ekleyen Yeni İnci, e-ticaret üzerinden kurduğu yeni bağlantılarla ihracat ağını her geçen gün büyütüyor. Halihazırda ihracat gerçekleştirdiği ülkelerin yanı sıra e-ticaret ile tüm dünyada büyümeyi planlayan Yeni İnci, yurt dışında e- ticaret yatırımları ile marka bilinirliliğini artırarak, daha güçlü bir global oyuncu olma hedefinde. Son dönemde e-ticaret atılımlarına yoğunlaştıklarını ve bu sayede birçok yeni pazara girme fırsatı elde ettiklerini belirten Furkan Atakan, “Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren bir firma olarak, yurt dışı pazar payımızı sürekli genişletmek ve globalleşme hedefimize en kısa zamanda ulaşmak istiyoruz. 

u dönemde yaptığımız e-ihracat yatırımlarımızla daha önce olmadığımız ya da az talep aldığımız pazarlardan ciddi sipariş almaya başladık. İsrail, Rusya, Kenya, Pakistan ve Gana gibi birçok yeni ülke ile bağlantılar kurduk. Aynı zamanda uzun yıllardır talep aldığımız fakat fason üretim istendiği için giriş yapamadığımız Amerika pazarından da yoğun talep alıyoruz ve e-ticaret yatırımlarımızı artırarak bu talebi yükseltmeyi hedefliyoruz.” dedi.

E-ticaret satışları yüzde 30 arttı
Mısır, İran, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Bulgaristan başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiren Yeni İnci, mart ayından itibaren e-ticaret satışlarında yüzde 30 artış yakaladı.  Özellikle spor giyim ve pijama ürün gruplarına yönelik yoğun talep alan marka; spor giyimde yüzde 40, pijama ve iç giyim satışlarında ise yüzde 30 artış elde etti. Kaliteli üretimi ve 3 bine yakın ürün çeşitliliğiyle hizmet veren Yeni İnci; iç giyim, pijama, ev giyim ve spor giyim ürün gruplarıyla kullanıcılara birçok farklı alternatif sunuyor.

Hedefimiz yüzde 70 artış elde etmek...
Kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak inovatif ürünler geliştiren Yeni İnci, 1 yıl içerisinde e-ticaret satışlarını yüzde 70 artırmayı ve cirosunun yüzde 50’sini e-ticaretten elde etmeyi hedefliyor. Dünya modasını yakından takip ederek her yıl koleksiyonuna çok sayıda yeni ürün ekleyen marka, müşteri memnuniyetine odaklanarak satış sonrası hizmetlerde de fark yaratıyor. Özellikle online alışverişte en iyi hizmeti sunmak üzere özel bir ekip oluşturan Yeni İnci, müşterilerinin markayla bağ kurmasını sağlıyor ve çözüm odaklı yaklaşım sergiliyor. Kaliteli ürün ve hizmet yaklaşımını e-ticaret kanalında da öne çıkaran marka, hedef ülkelerde reklam ve pazarlama yatırımlarını artırarak büyüme hedefinde. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe