Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Kalitenin modası hiçbir zaman geçmez!

Son bir buçuk yüzyıl içerisinde birçok dönem ve stili arkamızda bıraksak da tek bir şey asla değişmedi: Levi's® 501®. Evet; düz kesimi v...

Kalitenin Modası Hiçbir Zaman Geçmez

Son bir buçuk yüzyıl içerisinde birçok dönem ve stili arkamızda bıraksak da tek bir şey asla değişmedi: Levi's® 501®. Evet; düz kesimi ve alt alta sıralanmış düğmeleriyle fabrika işçilerinden film yıldızlarına, bilgisayar programcılarından devlet başkanlarına, aksiyon halindeki en önemli seslerin kucak açtığı ikonik ve orijinal blue jean’den söz ediyoruz. 

Ve 20 Mayıs’ta onun 148. doğum gününü kutluyoruz! Şimdiki jean’lerin hepsi, aslında bahsettiğimiz blue jean’in farklı birer versiyonu. Biz de bu özel günün şerefine; Naomi Osaka, Hailey Bieber, Emma Chamberlain, Barbie Ferreira, Jaden Smith, Marcus Rashford MBE ve Shai Gilgeous-Alexander’dan oluşan yedi orijinal ismin stillerini, hikayelerini ve Levi's® 501®’lerini en çok nasıl kombinlemeyi sevdiklerini masaya yatırıyoruz. 

Kendini en yaratıcı şekilde ifade edebileceğin mükemmel bir tuval niteliğindeki 501®, 20. yüzyılın ortalarından beri gençlik stilinin temelini oluşturuyor. 1953 yapımı The Wild One filmindeki Marlon Brando’dan 1960'ların sonlarındaki Summer of Love tarzına, 1970’lerin punk tarzından 80’lerin sonlarındaki NWA’in koyu indigo oversize görünümüne kadar 501®, çok uzun süredir havalı gençlerin radarında. Hem de klasik 501® sadeliğinden şaşmadan! Şık veya günlük, dar veya oversize, koyu veya soluk, olduğu gibi veya özelleştirilmiş seçenekleriyle sadece Levi’s®’ın değil, modern modanın da kalbini ve ruhunu temsil eden 501®, herkes tarafından giyilebilecek bir silüete sahip, dayanıklı denim kumaştan yapılmış mütevazı bir iş pantolonu.

“501® orijinal blue jean olduğundan, ikonumuzu bu ORİJİNAL kadroyla kutlamak istedik. Her birinin 501® ile kurdukları duygusal bağdan ilham aldık. Kişisel stil ve hikayeleri, jean’lerini tamamen kendilerine özgü kılıyor.” - Karen Riley-Grant, Levi’s® Pazarlama Direktörü

Elbette Levi’s® 501®’in hikayesi sadece kalıcı bir stili değil, sürdürülebilirliği de ifade ediyor. Ayrıca, hızla tüketilen günümüz modasının akıntısına karşı yüzmek ve kıyafetlerin uzun süre dayanacak şekilde tasarlandığı eski günlere dönüş yapmak anlamına da geliyor. Levi’s® 501®’ler yalnızca son derece dayanıklı olmakla kalmıyor, aynı zamanda yıllandıkça daha da iyi görünüyor ve böylece daha uzun süre kullanılabiliyor. Levi’s® Tailor Shop’ın verdiği onarım hizmeti ise bu ömrü daha da uzatmanıza imkan tanıyor. Levi's® Water<Less tekniği sayesinde modern 501®, denimin klasik bitiriş işlemine kıyasla %96’ya kadar daha az su harcanarak üretiliyor ve bu da onu çok daha sürdürülebilir bir seçenek haline getiriyor.

Bu efsanenin doğum gününü kutlamak için Levi’s®, Levi’s® 501® Day 2021 kapsamında iki yeni özel 501® koleksiyonu lanse ediyor. İlki, yeni Levi’s® Originals kampanyasına ait Levi’s® 501® jean pantolon ve şorttan oluşuyor. Çeşitli kesim ve yıkama alternatifleri bulunan bu seri, Levi’s® 501® nostaljisi ile modern stilin mükemmel birleşimini yansıtıyor. İkincisi ise Japonca basılmış etiket ve detayların Japon stili kıvrılmış paçalarına eşlik ettiği, 1955 stili klasik Shrink-to-Fit bir 501® jean olan Levi’s® Vintage Clothing 1955 “Japan” 501®. Her iki seçki de sınırlı sayıda satışa sunuluyor. Ayrıca, arşivimizden sınırlı sayıda 501® baskılı grafik tişörtleri de çıkarıyoruz! Bu tişörtler, 70’lerden 90’lara kadar Levi’s® tasarımlarını süslemiş yedi benzersiz grafiği içeriyor. 

Hiçbir modelinin birbirine benzememesi, Levi’s® 501®’leri onu gerçek bir orijinal yapan en önemli özelliği. İşte bu nedenle Levi’s® 501® Day 2021’de yeni nesil Levi’s® Originals’a; stil, yaratıcılık, özgünlük ve misyonu çabasızca harmanlamayı bilen yedi orijinal sese odaklanıyoruz. Her biri, Levi’s® 501®’i Marlon Brando günlerinden itibaren kültürel bir ikon yapan sebebin modern dışa vurumunu simgeliyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi