Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Hafızalardan silinmeyen çocukluğun yaz silüetleri

Penti, ilk tasarımcı iş birliği için tasarımlarıyla her kadının hayalini süsleyen Özgür Masur ile bir araya geldi.  Türkiye’nin lider iç giy...

Hafızalardan silinmeyen çocukluğun yaz silüetleri
Penti, ilk tasarımcı iş birliği için tasarımlarıyla her kadının hayalini süsleyen Özgür Masur ile bir araya geldi. 

Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti, moda sektöründe kadınları en iyi anlayan tasarımcılardan biri olan Özgür Masur ile özel bir plaj koleksiyonu için bir araya geldi. Penti’nin ilk tasarımcı iş birliği olan bu özel koleksiyon, Özgür Masur’un da ilk plaj koleksiyonu olma özelliği taşıyor. 

Uzun zamandır hayalini kurduğu plaj koleksiyonuna Penti ile hayat veren Özgür Masur, özlediği, arzuladığı, hafızalarından silinmeyen çocukluğunun yaz silüetlerini tasarımlarına yansıtıyor. 

“80’ler sonu ve 90’lar başında yaşayanların hikayesi… Dönemin saplantılı direttiklerine inat bir geri dönme, en duygusal ve hatırlandığında yüzde samimi bir gülümseme ile gelen, uzaklara dalıp o anları anma isteği. Aile ile gidilen yaz tatillerinde, plajda walkman ile çıkan yeni albümleri dinlerken, şemsiyenin altında hafiften buruna gelen güneş kreminin pudramsı kokusu ve şarkı aralarındaki sessizlikte duyduğumuz denizin dalga hışırtısı… 

Hafızalardan silinmeyen çocukluğun yaz silüetleri


Kızgın güneşin altında bronzlaşmak için kıpkırmızı olduğumuz ve akşam güneşinde kum üzerine serdiğimiz havlunun üstünde, dönemin popüler müziğini dinleyerek uyuduğumuz ve ansızın hadi kalk diye yeni kesilen buz gibi karpuzla kendimize geldiğimiz müthiş bir mutluluk hikayesi…” Özgür Masur’un yaratım sürecinin duygularını tanımlıyor.  

Özgür Masur X Penti plaj koleksiyonu, çocukluğumuzdaki yaz anılarını hatırlarken, dudağımıza konan tebessümü paylaştığımız izler taşıyor. Güçlü tasarım anlayışıyla plaj giyimini ustalıkla yorumlayan koleksiyon mayo, bikini, mayokini, kimono, pareoların yer aldığı 25 özel parçadan oluşuyor. Yazın vazgeçilmezi beyaz, neşeli fuşya, turuncu, mavi, yeşil, çarpıcı kırmızı ve leopar, köklerimize ait, modern dünyada da cazibesini koruyan ikat desenleri yanısıra olgunlaşmış renklerin ve doyumun simgesi güneş yanığı tonlarını da barındırıyor. Koleksiyon pratik çözümlerle mayoları tamamlayan, plaj parçalarını kişiselleştirilebilen farklı bağlama stilleri ile ön plana çıkartarak nostaljik yazları hatıralarında yaşatanlara selam gönderiyor.

Hafızalardan silinmeyen çocukluğun yaz silüetleri

Özgür Masur, ilk plaj koleksiyonunu “Bu koleksiyon benim çocukluğumdan müthiş derecede özlediğim ve arzuladığım, tebessümle bir iç çektiğim, hafızalarımda kalan bir hikaye. Lüks gibi kelimelerin konuşulmadığı, rahat ve aslında gerçek bohem diyebildiğim, özgüveni yüksek durumlar karşısında farkındalığa varınan, en olumsuz düşüncelere şu anki dönemden daha farklı yaklaşılan ve ilk pozitif düşüncenin kol gezdiği bir zaman dilimi. Eylül ayına, ayrılığın getirdiği özlemli bir hüzün…” şeklinde yorumluyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi