Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Moda endüstrisinde peluş kumaş kullanımını yaygınlaştırdı

Küresel salgın ve iklim krizinin sürdürülebilirliğe ilişkin yarattığı farkındalık, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarına da yansıdı.  Tük...

Moda endüstrisinde peluş kumaş kullanımını yaygınlaştırdı

Küresel salgın ve iklim krizinin sürdürülebilirliğe ilişkin yarattığı farkındalık, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarına da yansıdı. 

Tüketiciler sürdürülebilirliği daha fazla önemserken, işletmeler de sürdürülebilir üretim modeliyle iklim değişikliğiyle mücadelede yerini aldı. Ayakkabı ve tekstil gibi sektörler için sürdürülebilir malzeme kullanarak hammadde üretimi gerçekleştiren işletmeler, dünya markalarıyla dev işbirliklerine hazırlanıyor.

Küresel salgının yanı sıra giderek etkisini artıran iklim krizi, tüketicilerin sürdürülebilirliğe yönelik farkındalığını artırırken şirketlerin ajandasına da sürdürülebilirlik maddesini ekledi.  Sürdürülebilir üretimin gıdadan kırtasiyeye, mobilyadan tekstile kadar çok sayıda sektörü etkisi altına aldığını belirten Kolunsağ Muflon Pazarlama Müdürü Ahmet İhsan Kolunsağ ise “89 yıldır konfeksiyon, ayakkabı, otomotiv, kırtasiye, oyuncak, ev tekstili ve aksesuar gibi çok sayıda alanda kullanılan muflon üretimi gerçekleştiren bir şirket olarak sürdürülebilir üretim felsefemizle iklim değişikliğiyle mücadeleyi destekliyoruz. Organik kumaştan mufton üretimimizle sürdürülebilirlik kadar insan sağlığını da odağımıza alıyoruz. Üretimde hayvan derisi yerine sürdürülebilir malzemeler kullanarak doğadaki tüm canlılar gibi hayvanların da yaşam hakkının savunuculuğunu üstleniyoruz. Ulusal ve uluslararası fuarlarda da peluş zürafa maskotuyla hayvanların yaşam hakkına dikkat çekiyoruz. 21-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı’nda da zürafa maskotumuzla sürdürülebilir üretime dikkat çekeceğiz” dedi.

Dünyanın ilk yanmaz peluş kumaşını üretti

Gerçekleştirdikleri teknoloji yatırımlarıyla üretime sürdürülebilir ve verimli bir yapı kazandırdıklarını kaydeden Ahmet İhsan Kolunsağ, “İç piyasada ülkemizin öne çıkan ayakkabı ve tekstil markalarının tedarikçisi olarak faaliyet gösteriyoruz. Yıllık ortalama 2 milyon 700 bin metrik üretim kapasitemizle ülkemizin mufton ihtiyacının yarısını karşılıyoruz. Avrupa’dan Balkanlar’a Rusya’dan Ortadoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyaya ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Dünyanın ilk yanmaz peluş, %100 cotton (pamuk) sertifikalı, Dünya’nın ilk %100 yün woolmark (yün) sertifikalı high pile kumaş üreticisi olarak Kuzey Avrupa, Kuzey Afrika ve Kafkas ülkelerinde lider bir marka olma yolunda hızla ilerliyoruz. Mevcut üretim kapasitemize paralel olarak ihracatımızı da artırarak ülke ekonomisine sunduğumuz katma değeri ileri seviyelere ulaştırmayı hedefliyoruz” diye belirtti.

https://www.kadincakulup.com/

Dünya markalarıyla işbirliği

Üretimde %100 yerli hammadde kullanarak yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla piyasaya sunduklarını belirten Kolunsağ Muflon Pazarlama Müdürü Ahmet İhsan Kolunsağ, “Yüksek teknolojilerin eseri olan entegre tesisimizde alanında uzman çalışanlarımızla kalitemizi her geçen gün artırırken dünyanın saygın markalarıyla işbirliği yaparak ülkemizi dünyada temsil ediyoruz. Müşteri odaklı, yenilikçi ve verimliliği merkeze alan üretim ve yönetim yaklaşımımız bizi başarıya ulaştırıyor. Köklü tecrübemizin eseri kaliteli üretim gücümüzle küresel ölçekte dev işbirliklerine imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Moda endüstrisinde peluş kumaş kullanımı artıyor

Elyaflarla harmanlanan peluş kumaşların tekstilden oyuncağa, hediyelik eşyadan aksesuar çeşitlerine kadar oldukça geniş bir kullanım alanı olduğunu söyleyen Ahmet İhsan Kolunsağ, “Sektördeki köklü deneyimimizle ülkemizin ve dünyanın saygın moda kuruluşlarının peluş kumaş tedarikçisi haline geldik. İleri teknolojilerimizle moda endüstrisinin farklı desen ve renk taleplerini de karşılıyoruz. Moda endüstrisinde sürdürülebilirliğe ilişkin oluşan farkındalık peluş kumaş kullanımını yaygınlaştırdı. Yüzlerce desen seçeneğimizle giyimden ayakkabı ve aksesuara kadar çok sayıda üründe peluş kumaş kullanımını yaygınlaştırıyoruz” diye ekledi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe