Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Milano Fashion Week kapsamında “Be Everything” sergilendi

United Colors of Benetton kreatif direktör Andrea Incontri ile yeni bir döneme başladı. Andrea Incontri’nin Benetton için hazırladığı ilk ko...

Milano Fashion Week kapsamında “Be Everything”

United Colors of Benetton kreatif direktör Andrea Incontri ile yeni bir döneme başladı. Andrea Incontri’nin Benetton için hazırladığı ilk koleksiyon Milano Fashion Week kapsamında ‘Be Everything’ mottosuyla sergilendi.

United Colors of Benetton 2023 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nu yeni Kreatif Direktör Andrea Incontri’nin imzasıyla tanıttı. Benetton için hazırladığı ilk koleksiyonuyla moda tarihine geçmiş bir kültürü yeni bir vizyonla marka DNA’sına işleyen Incontri, yaz sezonu için şık ve minimal İtalyan stilleri yarattı. Incontri’nin pratik ve kozmopolit mimari kimliğini de yansıtan Corso Buenos Aires mağazasında gerçekleşen defile markanın yenilenen global vizyonunun da sergilendiği ilk platform oldu.

Köklü moda tarihinde önemli küresel sorunların sesi olan Benetton, 2023 İlkbahar Yaz koleksiyonuyla markanın temelini oluşturan değerlerin altını çizerken, ‘Be Everything’ mottosuyla, herkesi çağdaş bir vizyonla kucakladığının da duyurusunu yaptı.

Benetton Grup Ceo’su Massimo Renon, Benetton DNA’sının ifade özgürlüğü ve güçlü kimliklerden oluştuğunu ifade ederken; ‘Andrea’nın moda sektöründe markamızı yeniden konumlandıracak imza stilleri oluşturacağına inanıyorum. Koleksiyon sloganının ‘Be Everything’ olması da tesadüf değil. ”Be” tam bir özgürlük çağrısıdır.’ dedi. İlk kez bir Benetton koleksiyonunda ekolojik deri bijuterilerin, gözlük ve tamamlayıcı aksesuarların da bulunacağını duyuran Renon, ekolojik deri çanta, sneaker, şapka ve sweatshirtlerin de yer aldığı 2023 İlkbahar Yaz koleksiyonunu ‘Yeni Benetton Üniforması’ olarak tanımladı.

UNITED COLORS OF BENETTON 2023 İLKBAHAR-YAZ KOLEKSİYONU

Benetton, yeni sezon kadın koleksiyonu sağduyulu ve sofistike tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Cinsiyetsiz bir moda anlayışının tasarımlarını yansıtan koleksiyonda farklı ölçeklerdeki meyve ve dondurma desenleri ana motif olarak kullanılıyor.

Milano Fashion Week kapsamında “Be Everything”

Andrea Incontri’nin sorgularından ilham alarak hazırladığı koleksiyonda “Sağlıklı olan nedir? Nefsimizi çeken nedir? Sağlıklı olanlar mı yoksa popüler endüstriyel gıdalar mı? Organik mi yoksa doğal mı? Belki ikisinin karışımı?” sorularının cevapları ‘Be Everything’ mottosuyla verilirken United Colors of Benetton’un kültür mirası renk ve trikolar abartısız bir zarafetle yeniden yorumlanıyor.

Geri dönüştürülmüş naylon kumaşlar, vichy pamuklar ve buklet kumaşlarla hazırlanan koleksiyonda hafif trikolar, akışkan gömlekler, kısa üstler, şortlar, ceketler ve rüzgarlıklar dikkat çekerken Benetton’un klasikleşen şerit desenleri rahat kolej tasarımlarıyla yeni sezona taşınıyor.

Tüm stillerin aksesuarlarla tamamlandığı koleksiyonda, burnu açık lastik terlikler, bijuteri tasarımları, gözlükler ve çevre dostu kemerler yer alıyor. Unisex bir tasarım olarak hazırlanan Be çanta modeli de ilk kez yeni sezonla birlikte beğeniye sunuluyor.

Kadın görünümündeki temaların çoğu, gündelik ama “katmanlı”, iyi orantılı ve gündelik bir ruhu temsil ederken sezonda yeni bir grunge erkek koleksiyonu da yer alıyor. Akıcı bir duruşa sahip pijama görünümlerinin öne çıktığı koleksiyonda akıcı mouliné bacak aksesuarları, ağır pamuklu, iş kıyafeti formundaki tasarımlar ve kuşaklı safari ceketleri bulunuyor. Meyve temalı baskıların, kolej şeritlerin, “BE” sloganlı tasarımların da yer aldığı koleksiyon pratik, çağdaş ve estetik bir erkek modasını temsil ediyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi