Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Luna Rossa Prada Pirelli Ekibinin Teknik Ortağı Oldu

Woolmark, Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin giyeceği tüm teknik giysilerinin çalışmalarını üstlenerek resmi ortak oldu. Dünyanın en e...

Luna Rossa Prada Pirelli Ekibinin Teknik Ortağı Oldu

Woolmark, Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin giyeceği tüm teknik giysilerinin çalışmalarını üstlenerek resmi ortak oldu.

Dünyanın en eski ve en zorlu uluslararası spor müsabakalarından 37. America’s Cup mücadelesinde Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin giyeceği tüm teknik giysilerin özel araştırma, geliştirme ve üretim çalışmalarını Woolmark üstlenerek, ekibin resmi teknik ortağı oldu. Yenilenebilir, biyolojik olarak parçalanabilir çevre dostu %100 doğal ve dünyanın en eski elyafı merinos yünü kullanılarak üretilen üniformaları ile Luna Rossa Prada Pirelli ekibi sosyal sorumluluk bilincinin de altını çizmiş oldu.

Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin tüm aktiviteleri ve yarışlar esnasında kullanacakları; su geçirmez ceket, rüzgârlık, yağmurluk, mont, dalış kıyafeti, tişört ve polo gömlekleri Woolmark tarafından özel olarak geliştirilmiş merinos yünü kullanılarak üretiliyor.

Luna Rossa Prada Pirelli ekibi ile Woolmark arasındaki işbirliğinin, yenilik ve teknolojiden ilham almakla birlikte yeni malzemelerin araştırılması ve sosyal sorumluluk anlayışından da esinlenen ortak bir felsefeye dayandığını belirten Prada Grup Pazarlama ve İletişim Başkanı Lorenzo Bertelli, “Woolmark’ın teknik ortağımız olmasının, ekibimize daha da fazla prestij katacağından eminim” dedi.

Luna Rossa Prada Pirelli Ekibinin Teknik Ortağı Oldu


Takım Direktörü Max Sirena ise şunları söyledi: “Fiziksel aktivitemiz oldukça zorlu, bu sebeple giydiğimiz giysiler mümkün olduğunca izotermik, elastik, nefes alabilir ve suya dayanıklı olmalı. Merinos yününün bunların hepsi olduğunu kendi üzerimde keşfettim. Merinos yün, gerçekten bir performans lifi ve aynı zamanda kesinlikle sürdürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Yeni üniformalarımız hem bedenimizi hem de ruhumuzu iyi hissettiren harika bir sürpriz.”
“Avustralyalı 60.000 yün yetiştiricisi ve bizim için Avustralya yününün bu kadar büyük ölçekte ve yenilikçi bir şekilde denizlere ulaşması ilk kezdir” diyerek sözlerini sürdüren Woolmark Genel Müdürü Stuart McCullough, America’s Cup’ın her zaman en iyilerin en iyisini sembolize ettiğini belirterek en iyi tekne ve en iyi takımdan sonra en iyi elyafın da bu ekibe dâhil olduğunun altını çizdi.

Luna Rossa Prada Pirelli ekibinin kişisel olarak test ettiği, Woolmark’ın geliştirdiği merinos yünü kullanılan ceket; su geçirmezliğinin yanı sıra mükemmel nefes alabilirlik, nem çekebilme özelliği ile profesyonel yelken için ideal. Performansı düşürmeden aynı zamanda sürdürülebilirliği de sağlayan merinos yünü kullanımıyla bu ceket, çevreye duyarlılığı da yansıtıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi