Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Kış davetlerine zarif bir dokunuş

Türk Tekstil sektörünün amiral gemilerinden Ipekyol, Türkiye’nin başarılı moda tasarımcısı Zeynep Tosun ile tüm bakışları üzerinize çeke...


Türk Tekstil sektörünün amiral gemilerinden Ipekyol, Türkiye’nin başarılı moda tasarımcısı Zeynep Tosun ile tüm bakışları üzerinize çekecek iddialı bir kokteyl ve abiye koleksiyonu hazırladı. Kış davetlerinin vazgeçilmezi olacak ulaşılabilir couture koleksiyon, 19 Ekim’den itibaren tüm Ipekyol mağazalarında.

Türk tekstil sektöründe marka & tasarımcı işbirliğini ilk kez gerçekleştiren Ipekyol, genç tasarımcı Zeynep Tosun ile 2015 yaz sezonunda başlayan işbirliğine kış sezonunda da devam ederek feminen ve görkemli bir koleksiyona imza atıyor. 20 parçadan oluşan couture koleksiyonda, her vücut formuna hitap eden kokteyl elbiseler, kış düğünlerinin kurtarıcısı zarif abiyeler ve özel davetlere eşlik edecek parçalar bulunuyor.

Zeynep Tosun Ipekyol 2015 – 16 Kış koleksiyonu feminen ve görkemli bir kadın portresi çiziyor. Vücudu saran triko elbiseler, dantel ve triko kalem etekler, örgü halat detaylı ceketler, işleme ve kadifenin kusursuz uyumunu sergileyen yatırım parçaları ile elegan bir görünüm yaratıyor. Dantel, püskül ve tüy detaylarıyla zenginleşen tasarımlar kış davetlerinde boy gösteriyor. Saten düşes, krep, tül ve kadife karışımlı kumaşlardan oluşan koleksiyona gece elbiselerinin zamansız rengi siyah kırmızı ve lacivert hayat veriyor.

Zeynep Tosun Biyografi;  İstanbul doğumlu olan Zeynep Tosun, üniversite de işletme okuduktan sonra moda tasarımı eğitimi almak üzere İtalya, Milano’da yer alan Istituto di Marangoni okuluna gitti. Marangoni’de 1 senelik moda tasarım eğitimden sonra aynı okulda master programına kabul edildi. İtalya'da eğitim aldığı süre boyunca Türkiye'ye gelip gitmeye devam etti. İstanbul'da bulunduğu zaman zarfında 2005 yılı yazında Türkiye’de Derishow markasında staj yaptı. Marangoni mezuniyetinde ilk defilesini 2006’da Londra da yaptı. Mezuniyet defilesinin ardından Alberta Ferretti’den iş teklifi aldı ve Rimini’ye yerleşti. Tasarım ekibinin bir üyesi olarak hem Alberta Ferretti hem de Philosophy Di Alberta Ferretti için tasarımlar yaptı. Alberta Ferretti’de çalıştığı dönemde kendisini özellikle haute couture konusunda geliştirdi. 1 sene sonra Türkiye’ye dönmeye karar verdi ve ITKIB’in 2007 genç moda tasarımcıları yarışmasına katılarak 3. oldu. Esin Maraşlıoğlu`nun Designloft adlı projesinde yer aldı. Designloft projesinin ardından Dice Kayek markasının yaratıcısı ve tasarımcısı olan Ece Ege’nin tasarım asistanlığını yaptıktan sonra kendi markasının temellerini Ekim 2008’de attı.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi