Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Binlerce kadın "NikeWomen victory tour" ile koştu

Nike’ın kadınları spor yapmaya teşvik etmek için düzenlediği NikeWomen Victory Tour etkinlik serisi ile yaklaşık üç bin kadın, 5 Haziran...


Nike’ın kadınları spor yapmaya teşvik etmek için düzenlediği NikeWomen Victory Tour etkinlik serisi ile yaklaşık üç bin kadın, 5 Haziran Pazar günü Bağdat Caddesi’nde koştu. 5km ve 10km olmak üzere iki farklı mesafede koşan binlerce kadın, parkurdaki bir çok sürpriz ile unutamayacakları bir yarış deneyimi yaşadı.

Dünyanın en geniş kadın etkinlik serisi olma özelliğini sahip “NikeWomen Victory Tour”un İstanbul’da gerçekleşen koşusunda binlerce kadın kendi için koştu, kendi ile yarıştı ve birçok kadına da ilham verdi. Parkur boyunca hazırlanan bir çok sürpriz ile unutulmaz bir deneyim yaşatan “NikeWomen Victory Tour” İstanbul kadın koşusuna Ezgi Mola, Saadet Işıl Aksoy, Ayşe Tolga, Müge Boz, Elvin Levinler, Beste Kökdemir, Aydan Taş, Hazar Ergüçlü, Hande Soral, Pelin Akil, Derya Şensoy, Yasemin Yürük, Seda Bakan gibi bir çok ünlü ismin yanı sıra spor dünyasının başarılı kadınlardan milli sörfçü Çağla Kubat ve serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen katıldı.


Şahika Ercümen, “Sporu hayatının bir parçası haline getiren kadınları gördükçe gururlanıyor ve motive oluyorum” dedi. Dalış kampından gelip Nike Women Victory Tour’a katıldığını söyleyen serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen şöyle devam etti; “Pazar sabahı 3 bine yakın kadının koşmak için bir araya gelmesi inanılmaz. Bu tabloyu görmek enerjimi artırdı. Bu kadar istekli, neşeli ve keyifli kadın arasında koşmuş olmaktan dolayı çok sevinçliyim. Ben küçük yaşlarda astım hastasıydım. Hala devam eden bir durum olsa da spor sayesinde tüm yaşamım değişti. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak sporun insana sağladığı katkı çok büyük. O yüzden bugün burada olmak çok anlamlıydı.”

Nike’ın tüm yıla yayılan Nike+ Run Club koşuları ve Nike+ Training Club egzersiz antrenmanları ile koşuya hazırlanan binlerce kadın, pazar günü erken saatte Caddebostan sahilinde oluşturulan etkinlik alanında buluşarak koşu öncesinde masaj, dövme, tırnak boyama ve saç örme stüdyosunda eğlenceli dakikalar geçirdi.


Uzman antrenörleri ve koşu koçlarının eşliğinde düzenlenen antrenmanlarla kadınları sporun gücünü deneyimlemeye davet eden Nike, koşuya katılanlara bu yıl ilk defa bireysel katılımın yanında grup olarak da yarışma deneyimi yaşattı.

NikeWomen Victory Tour, İstanbul’un yanı sıra aralarında Rio de Janeiro, Şangay ve Los Angele’ın da bulunduğu 19 farklı şehirde düzenleniyor. Nike'ın Türkiye'de yaptığı Nike+ Run Club koşuları ve Nike+ Training Club egzersiz antrenmanlarını nike.com/istanbul adresinden takip edilebilir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi