Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Avrupa’da isyan başlatacak

Biri 1960’lı yılların Amerikası’nda ayyuka çıkan ayrımcılık ve buna karşı kıyasıya mücadele eden dünya ağırsıklet boks şampiyonu. Diğeri Arj...

Biri 1960’lı yılların Amerikası’nda ayyuka çıkan ayrımcılık ve buna karşı kıyasıya mücadele eden dünya ağırsıklet boks şampiyonu. Diğeri Arjantinli doktor. Marksist-Leninist politikacı. Küba gerillaları ile enternasyonalist gerillaların lideri ve devrimci. Amerikan emperyalizmine karşı savaştı.

Biri dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçısı. Binlerce kişinin ölümünden sorumlu olmasına rağmen “yardımseverliğinden” dolayı bir kesim tarafından Robin Hood olarak da biliniyordu! Diğeri New York'ta yaşayan güçlü bir İtalyan mafya ailesinin son çocuğu ve suç imparatoru.

YÜZYILIN İSYANCILARI

Ernesto Che Guevara, Muhammet Ali, Pablo Escobar, Al Paçino...

Genç yaşta ölümünden itibaren ünü gitgide artarak tüm zamanların en önemli kültürel ikonlarından, ABD'li sinema oyuncusu, şarkıcı, model ve seks sembolü Marilyn Monroe da unutulmamış.

Özgürlüğün ve isyanın sembol isimlerini Türk işadamı ve modacı Hüseyin Çay bir araya getirdi.

Türkiye’de ünlüleri giydiren Hüseyin Çay, Avrupa’da kendi markasını yarattı. ‘İsyancılar’ anlamına gelen Rebels markasıyla moda dünyasına giren Hüseyin Çay, yakında görücüye çıkacak ilk kreasyonlarında geçtiğimiz yüzyılın sembol isyancılarını buluşturdu.

CHE GUEVARA VE MUHAMMED ALİ YAN YANA

Ölümünden sonra dünya üzerinde sosyalist devrimci hareketlerin sembolü haline gelen eli silahlı Che Guevara ile ayrımcılığa yumruk sallayan Muhammet Ali yan yana aynı tişörte resmedilmiş. Hüseyin Çay, Che Guevara ile Muhammet Ali’yi yan yana getiren şeyin Amerika olduğunu söylüyor. Çay “Biri Amerikan emperyalizmine karşı, diğeri ise Amerika’daki ayrımcılığa karşı savaşıyordu” diyor.

ESCOBAR VE AL PAÇİNO’YA SAKIN ÖZENMEYİN

Escobar ve Al Paçino’ya ne demeli? The Godfather (Baba) filminde Michael Corleone rolünü oynayan Al Paçino’nun marifetleri film şeridi gibi yansımış tişörtlere. Suça dayalı örgütü yöneten Al Paçino’nun icraatları hiç de örnek alınacak gibi değil.

Hükmettiği milyarlarca dolarlık uyuşturucunun yüzde 80’ini Amerika’ya satarak gençleri zehirleyen, Kayıp Cennet filmiyle zihinlere kazınan Escobar da öyle...

Zaten Escobar ve Al Paçino’lu tişörtlerde de ‘yaptıklarını yapmayın’ uyarılarına yer veriliyor.

Bir başka tişörtte Malcolm X ile Muhammed Ali’yi bir araya getirmeyi planlayan Hüseyin Çay, Afro-Amerikalılar’ın kaderini sonsuza dek değiştiren arkadaşlığın öyküsünü anlatmayı tasarlıyor.

PİYASAYA ÇIKMADAN 1 MİLYON EURO TEKLİF EDİLDİ

Hüseyin Çay’ın siyasi mesajlar veren tişörtleri daha piyasaya çıkmadan ilk defilenin ardından Avrupa’da tutulmaya başlandı bile. Kurukafa sembolüyle Türkiye’de tescil edilen, 27 Avrupa ülkesinde de marka tescil başvurusu yapılan Rebels markası için Hollanda’dan 1 milyon Euro’luk teklif geldi. 11 yaşından beri tekstil sektörünün içinde olduğunu belirten Hüseyin Çay, yeni doğan bu markayı ilk göz ağrısı olduğu için satmayı düşünmediğini söylüyor.

İLK ÖNCE AVRUPA’DA SATIŞA ÇIKACAK

25-35 yaş arasındaki erkeklere ve kadınlara hitap edecek olan Rebels ilk önce Avrupa’da satışa çıkacak. Daha sonra ülkemize gelecek olan Rebels, Türkiye’de internet sitesinden ve sadece bir mağazadan satışa sunulacak. Rebels tişörtler Avrupa’da 150 Euro, ABD’de 150 dolar ve Türkiye’de 150 liradan satılacak. Rebels’in çocuk kreasyonu da bulunuyor.

TANITIM FİLMİ İNGİLTERE’DE ÇEKİLİYOR

İngiltere’de çekimleri devam eden Rebels’in tanıtım filmi çok yakında vizyona girecek. Sıradan ve sıra dışı mankenlerle yapılan çekimlerdeki sahneler de Rebels’in isyancı ruhunu yansıtıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi