Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Orta Doğu'lu Kadınların Tercihi, Türk Tekstili

KAYRA Tekstil, Türk tekstil dünyasına yön verdiği gibi, Orta Doğu'da da adından söz ettirmeye devam ediyor. Kayra Genel Koordinatörü Fur...

KAYRA Tekstil, Türk tekstil dünyasına yön verdiği gibi, Orta Doğu'da da adından söz ettirmeye devam ediyor. Kayra Genel Koordinatörü Furkan Ortakaya, bu durumda kültürler arası benzerliğin büyük önem taşıdığını söyledi.

Almanya başta olmak üzere Fransa, Rusya, Belçika, Amerika, Avustralya, Danimarka, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, Lübnan ve Ürdün gibi ülkelere ihracat yaparak, Türk tekstilini başarıyla temsil eden Kayra, Orta Doğu'da ki liderliğini sürdürüyor. Tekstil pazarında yerini sağlamlaştırmak adına, mağazalaşma konusunda adımlarını hızlandıracaklarını belirten, Kayra Genel Koordinatörü Furkan Ortakaya, Malezya, Endonezya gibi Türkiye'nin girmediği giyim pazarına gireceklerinin altını çizdi. Ortakaya, bu durumun Türk tekstil sektörünü parlatacağını ve ekonomiye yeni bir kan getireceğini kaydetti.

Türk dizileri Orta Doğu'yu hareketlendirdi

Siyasi olarak gözlerin Orta Doğu'ya çevrilmesi ve girilen sıcak ilişkiler Türkiye ile Orta Doğu arasında sosyal yaşantıyı da hareketlendirdi. Türk dizileriyle birlikte Türk firmaların tasarımları ve oralarda açtıkları mağazaları daha farklı bir gözle incelediler. Türk firmaları Orta Doğu pazarında 2005'ten bu yana yoğun olarak varlığını sürdürüyor.

'Stil ve beğeniye göre tasarımlar yapıyoruz'

Orta Doğulu kadınların sosyal medya üzerinden, Kayra'ya olan ilgilerinin fazla olduğunu söyleyen Kayra Genel Koordinatörü Furkan Ortakaya sözlerini şöyle sürdürdü “Orta Doğu ülkelerinden sosyal medyada yüz binlerce takipçiye sahibiz. Orta Doğu'lu kadınların stil ve beğenilerini göz önüne alarak tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Orta Doğu ile Türkiye'nin giyim kuşam konusunda birbirinden etkilenmesinde iki kültürün ortak değerleri etkili rol oynamakta.”

'Pazarlarda yer almanın yolu fuarlar'

Ortakaya, Ürdün, Filistin, Lübnan gibi sınır komşularının giyimlerinin Türk kadınlarına olan benzerliğine dikkat çekerek “ Büyük farkların olduğu ülkeler de var. Suudi Arabistan'a asla pardesü gitmiyor; çünkü Uzak Doğu kumaşlarından dikilen ince abiyeler, feraceler bölge iklimine daha uygun. Türk tekstil piyasasında önce Arap dünyası için üretilen feraceler artık Türk kadınları tarafından da ilgi görünce yerli pazara da açıldı. Orta Doğu'lu müşteriye ulaşmak için tesettür giyim firmalarının buluşma adresi ise uluslararası fuarlar. Bizlerde bu fuarlara milli katılım gerçekleştirerek hem markamızı hem de ülkemizi yurt dışına taşınıyoruz.”

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi