Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Genç modacılar 2018 İlkbahar Yaz kreasyonlarıyla yarıştılar

İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı, 2016-2017 akademik yılı sonunda 10. Dönem mezunlarını vermeye hazırlanıy...

İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı, 2016-2017 akademik yılı sonunda 10. Dönem mezunlarını vermeye hazırlanıyor. İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla, Banu Noyan’ın koreografisi ve Özge Ulusoy’un sunumu ile gerçekleşen ”İTÜ FASHION SHOW”’da mezunlar birbirinden özgün tasarımları ile hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısına çıktı.

İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı Mezuniyeti ünlü moda showlarını aratmadı. 4 Haziran 2017 Pazar akşamı The Ritz-Carlton, İstanbul’da gerçekleşen İTÜ FASHION SHOW 2017’de genç tasarımcılar, İlkbahar-Yaz 2018 teması ile hazırladıkları özgün tasarımları ile yarıştı.

Moda ve giyim sektörünün önemli isimlerinin aralarında olduğu jürinin seçimine göre göre gecede birinciliği farklı tasarımıyla dikkat çeken İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Moda Tasarım Bölümü son sınıf öğrencisi Muhammed Ali Yıldız
kazandı. İkinciliği Selda Palacı alırken, üçüncülük İlayda Damar’ın oldu.

Gecede Kiğılı Özel Ödülü ve LC Waikiki Özel Ödülü’nü de kazanan Muhammed Ali Yıldız’a ödülünü takdim eden LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Savcı Tandar, İTÜ’nün, nitelikli tasarımcılar yetiştirerek Türkiye sektöre büyük bir katkıda bulunduğunu ifade etti. KİPAŞ Özel ödülünü kazanan Mirel Okumuş’ a ise ödülünü KİPAŞ, Satış ve Pazarlama Grup Direktörü Murat Arıöz takdim etti. Arıöz, İTÜ Rektörlüğüne ve bölüm hocalarına özel teşekkürlerini ileterek Mirel Okumuş’un Amsterdam’da gerçekleştirilecek bir tasarım yarışmasına ülkemizi temsilen katılacağını duyurdu. Ana sponsorluklarını İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) ile LC Waikiki’nin üstlendiği etkinliğin mekân sponsoru The Ritz-Carlton – İstanbul oldu.

Gecede İTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Telem Gök Sadıkoğlu, İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ömer Berk Berkalp ve İTÜ Öğretim Üyesi Suny-Moda Tasarımı Program Koordinatörü Prof.Dr. Cevza Candan, tasarımları ile göz dolduran öğrencilere ve gecenin düzenlemesine katkı sunan kuruluşların temsilcilerine teşekkür plaketi sundu.

İTÜ Global Markalar Yaratacak Tasarımcılar Yetiştiriyor

Tekstil ve konfeksiyon sanayimizin, küreselleşen dünyada rekabet edebilir konumunu sürdürebilmesi için özgün tasarım, kalite, verimlilik, pazarlama ve dağıtım yeteneklerini daha da geliştirerek moda-marka ürünler grubuna yönelmesi bir gereklilik ve bu bağlamda moda ve marka yaratma becerisine sahip tasarımcıların yetiştirilmesi de bir zorunluk halini aldı. Bu gerekçeyle açılan İTÜ-FIT Fashion Design (Moda Tasarımı) Programı; İstanbul Teknik Üniversitesi ve New York Devlet Üniversitesi’ne bağlı “Fashion Institute of Technology” (FIT) gibi iki köklü kurum arasında 2004 yılında yapılan işbirliği sonucunda hayat buldu. Dünyanın en iyi moda okulları arasında ilk sıralarda yer alan FIT, özellikle moda alanında eğitim veren pek çok eğitim kurumuna akademik destek veriyor. ITU-FİT Moda Tasarımı Programı bu üniversiteler arasında 4 senelik lisans programı için FIT ile ortak diploma verilen tek program.

Geceye katılan jüri üyeleri şu isimlerden oluştu:

İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale Tuncel; Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkan ardımcısı Hadi Karasu; TGSD Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Alkanlı, Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Başkanı, Ruken Mızraklı; The Ritz –Carlton, İstanbul Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Uygurmen; LC Waikiki Buying Direktörü Sinem Çolakoğlu; LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü, Gülperi Savcı Tandar; Moda Tasarımcıları Dernek Başkan Yardımcısı Gül Agis; BestSeller Türkiye Direktörü Aylin Çetindağ; KİPAŞ, Satış ve Pazarlama Grup Direktörü Murat Arıöz; Lectra Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Burak SÜSOY; Kiğılı Marka Direktörü İlkay Keleş; İpekyol Perakende Direktörü Özlem T. Çelikkanat; IMG Doğuş Moda Direktörü BANU BÖLEN; Moda Tasarımcıları Hatice GÖKÇE ve Zeynep Tosun; Akademi Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Mızrak; L’APPART İletişim Feride Tansug; Moda Blogger Barış Çakmakçı ve Moda Editörü Yasemin Dizdar yer alıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi