Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Hazır giyimin geleceğini yazıyor: FUTURELIGHT

The North Face’in inovatif bakış açısının bir sonucu olarak doğan FUTURELIGHT™ teknolojisi nefes alabilen, su geçirmez malzemelere yeni bir ...

The North Face’in inovatif bakış açısının bir sonucu olarak doğan FUTURELIGHT™ teknolojisi nefes alabilen, su geçirmez malzemelere yeni bir standart getirerek zorlu hava koşullarına karşı dış giyimin geleceğini yeniden şekillendiriyor. Devrim yaratan FUTURELIGHT™ teknolojisi, The North Face Sonbahar 2019 ürün grubunda kullanıcılarına sunulacak.

Hazır giyim alanında şimdiye dek pek çok inovatif çözüme imza atan The North Face, geliştirdiği FUTURELIGHT™ teknolojisiyle devrim yaratan bir uygulamanın öncüsü oldu. Yenilikçi ‘Nanospinning’ teknolojisi ve sürdürülebilir uygulamalar kullanılarak hayata geçirdiği FUTURELIGHT™, halihazırda pazarda bulunan en ileri, nefes alabilen ve su geçirmez dış giyim malzemesi olarak dikkat çekiyor.

The North Face, FUTURELIGHT™ teknolojisiyle kumaş üretme sürecinde yeni uygulamalar aracılığıyla yeni bir sürdürülebilirlik standardı belirliyor. Bu gelişmeler, markanın geri dönüştürülmüş kumaşlar kullanarak ve üretimde kimyasal madde tüketimini azaltarak üç katmanlı giysiler yaratmasına imkan veriyor. Ayrıca üretimini güneş enerjisini kullandığı daha temiz enerjili bir fabrikada yapmasını sağlıyor.

Devrim Yaratan Teknoloji

FUTURELIGHT™ kumaşın yaratılması için kullanılan devrim niteliğindeki ‘Nanospinning’ süreci, The North Face tasarımcılarının ilk defa bir kumaşın membranına hava geçirgenliği ekleyebilmesine olanak verdi. Yaratılan nano boyutlu delikler, toplam su geçirmezliği korurken normalin üzerinde gözenekli bir yapı oluşturuyor, havanın malzemeden geçmesini mümkün kılıyor ve her zamankinden daha fazla havalandırma sağlıyor. The North Face Sonbahar 2019 ürün grubunda kullanıcılara sunulacak olan FUTURELIGHT™ kumaşı, markanın zirve performans koleksiyonlarında kullanılacak.

Nanospinning tasarımcılara ayrıca sporcuların ve kullanıcıların aktivitelerine ve çevre koşullarına yanıt verecek biçimde ağırlık, esneme, nefes alabilme, dayanıklılık, konstrüksiyon (örgü veya dokuma) ve doku gibi özellikleri ayarlayabilme kabiliyeti de sunuyor. Tasarımcılar esneklik gerektiren sportif aktiviteler için giysilerin nefes alabilme özelliğini ileriye taşıyarak ya da soğuk ve yağışlı iklimler için korumayı artırarak kumaşı spesifik kullanım amaçlarına göre özelleştirebiliyor.

Sporcular Tarafından Test Edildi

FUTURELIGHT™, The North Face’in su geçirmez donanımlarından daha yüksek performans ve nefes alabilme özelliği bekleyen global sporcularından alınan ilhamla dünyanın en zorlu dağlarında doğdu. Malzeme, o zamandan beri markanın global sporcuları tarafından kapsamlı bir şekilde test edildi ve Himalayalarda Lhotse ve Everest de dahil olmak üzere en yüksek zirvelerde ve en sert koşullarda kullanılarak keşif yolculuklarına uygun olduğunu kanıtladı.

FUTURELIGHT™ kumaşı test edilirken The North Face dağcılık ekibinden Jim Morrison, partneri Hilaree Nelson ile birlikte 2018 yılında Everest ve Cho Oyu dahil 8.000 metrelik üç zirveye tırmandı ve Lhotse Couilor’dan dünyanın ilk inişini gerçekleştirdi. Marka ayrıca FUTURELIGHT™ kumaşın sınırlarını zorlamak için itfaiyeciler, acil tıp görevlileri ve tehlikeli madde müdahale ekiplerinin donanımlarını belgelendiren Ulusal Yangın Koruma Derneği (NFPA) için su geçirmezliği test eden UL (Underwriters Laboratories) ile de çalıştı. UL’nin test yöntemleri outdoor sektörünün mevcut standardının yüzde 50 daha üzerinde olarak tanımlanıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe