Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

‘Türk Modası Benim’ hareketi başladı

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD)’nin ‘Türk Modası Benim’ hareketi, Trendyol işbirliğinde başladı.  Moda Tasarımcıları Derneği üyesi 40’dan f...


‘Türk Modası Benim’ hareketi başladı


Moda Tasarımcıları Derneği (MTD)’nin ‘Türk Modası Benim’ hareketi, Trendyol işbirliğinde başladı. 

Moda Tasarımcıları Derneği üyesi 40’dan fazla tasarımcıya platformunu açan Trendyol, içinden geçtiğimiz bu zor dönemde bağımsız tasarımcıların varlıklarını dijital platforma taşıyarak sürdürebilmelerini sağlayacak. Trendyol, MTD üyesi tasarımcılara finansman, pazarlama ve eğitim desteği sunarken, tasarımlarını platformdaki 'Türk Modası Benim' butiği üzerinden milyonlarca müşteriyle buluşturuyor.

Üretimden perakendeye Türkiye’nin en büyük işvereni ve ihracat gücü hazırgiyim sektörünün itici gücü moda tasarım sektörüne ivme katmayı ve bağımsız tasarımcıların varlığını sürdürebilmesine destek olmayı amaçlayan Türk Modası Benim hareketi ile sektörün bu dönemden güçlenerek çıkması hedefleniyor.

Hareket kapsamında moda tasarımcılarının dijital ekonomi ile farklı kitlelere ulaşmaları da amaçlanıyor.Aralarında Tuvana Büyükçınar, Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Özlem Süer, Tanju Babacan gibi isimlerin yer aldığı Moda Tasarımcıları Derneği üyesi 40’dan fazla tasarımcıya platformunu açan Trendyol, tasarımcıların birbirinden farklı ve renkli koleksiyonlarını 'Türk Modası Benim' butiği üzerinden milyonlarca müşteri ile bir araya getiriyor. MTD tasarımcılarını ilk defa toplu olarak tek bir platformda ulaşılır kılan bu işbirliği sayesinde bağımsız tasarımcıların pandemi döneminden en az seviyede etkilenerek çıkmaları sağlanacak.

Kurulduğu günden bu yana moda sektörünün de gelişimi için destek veren Trendyol, hareket kapsamında tasarımcılar için komisyon oranını ve vadeleri de yeniden düzenledi. Teknoloji, pazarlama ve iletişim gücüyle de tasarımcıların yanında olan Trendyol, ek pazarlama bütçesi ayırarak genç tasarımcılar ve yeni yeteneklere de platformda ve dijitalde destek verecek.

Trendyol, ücretsiz olarak gerçekleştirdiği eğitimlerle tasarımcıların dijitalleşmesine de katkı sağlıyor. Bu kapsamda ürün listeleme, tedarik ve operasyon süreçleri, satış stratejileri ve müşteri memnuniyeti konularda online eğitim veren Trendyol, tasarımcıların bu konularla ilgili sorularını da gerçekleştirdiği canlı yayınlarda yanıtlıyor.

Trendyol Pazarlama İletişimi Direktörü İrem Yılandil, “Trendyol olarak kurulduğumuz günden bu yana desteklediğimiz moda sektörünün en önemli oyuncuları, Türk moda tasarımcılarının yanındayız. Birlik olmaya en ihtiyaç duyulan bu dönemde, MTD ile başlattığımız 'Türk Modası Benim' hareketi ile moda sektörüne yön veren tasarımcılarımıza destek olmayı amaçlıyoruz. Dijitalleşmeyi merkez aldığımız diğer projelerimiz gibi bu hareketin de ülkemize önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Günümüzde marka devamlılığını sağlamak için geniş ve farklı kitlelere ulaşmak büyük önem taşıyor. Biz de Türk Modası Benim hareketi ile tasarımcılar için bu süreci kolaylaştıyor ve hızlandırıyoruz. Tasarımcılarımızın hak ettiği gücü bulması için teknolojik altyapımızı, pazarlama, finansman ve eğitim gücümüzü onlara sunuyoruz. Başlattığımız hareket ile bu zor bugünleri hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Dijitalleşmenin itici gücü Trendyol olarak herkesin dijitalleşmesi için var gücümüzle çalışmaya ve bilgi birikimimizi, deneyimimizi ülkemizle paylaşmaya devam edeceğiz" dedi.

COVID-19 pandemisinin çoğu sektör gibi moda sektörü için de bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Moda Tasarımcıları Derneği Direktörü Banu Bölen, “Moda Tasarımcıları Derneği olarak COVID-19 pandemisi sürecini en iyi şekilde atlatmak için proje ve çözüm üretmeye devam ediyoruz. Trendyol’un, başlattığımız ‘Türk Modası Benim’ hareketine inancı ve desteği tüm tasarımcılar adına çok önemli. İçinden geçtiğimiz bu dönemde dijitalin önemi bir kez daha ortaya çıktı diyebiliriz. Online alışverişe yönelen müşterilerin, bu alışkanlığını önümüzdeki dönemde de sürdüreceğine inanıyoruz. Bu noktada Trendyol gibi dev ve dijitalin 1 numarası diyebileceğimiz bu platformda yer almak Türk Modası ve Türk tasarımcısı için tartışılmaz bir ivme olacak. Trendyol üzerinden geniş kitlelere ulaşan tasarımcılar işlerini sürdürürken, sektörümüze ve ülke ekonomimize katkı sağlamaya da devam edecek” diye konuştu.

‘Türk Modası Benim’ hareketi başladı

Tasarımcıların renkli koleksiyonları 'Türk Modası Benim Butiği’nde

Trendyol’un 'Türk Modası Benim Butiği'nde yer alacak tasarımcılar arasında Ayşen Armağan, Başak Cankeş, Belma Özdemir, Beste İnce, Ceren Ocak, Çiğdem Akın, Ebru Günay, Ece Salıcı, Emre Aktuna, Gökhan Yavaş, Kadir Kılıç, Mehmet Emiroğlu, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mert Erkan, Muhammed İloğlu, Murat Demirer, Natali Kolyozyan, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Nur Kalay, Önder Özkan, Özgür Masur, Özlem Ahıakın, Özlem Erkan, Özlem Kaya, Özlem Süer, Recep Gökay Gündoğdu, Selen Akyüz, Selma Çilek, Sena Serra Kefeli, Seydullah Yılmaz, Simay Bülbül, Tanju Babacan, Tankut Yazgan, Tuğba Ergin, Tuğçe Özocak, Tuvana Büyükçınar, Zerrin Akıncı, Zeynep Erdoğan, Zeynep Tosun bulunuyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi