Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Levi’s® Wellthread™ koleksiyonuyla çığır açıyor

Biz giysilerimizin üretim yöntemlerini tekrar düşünmeye ve LS&Co.'nun sürdürülebilir tasarım ve yeniliğe olan bağlılığını destekleme...

Levi’s® Wellthread™ koleksiyonuyla çığır açıyor

Biz giysilerimizin üretim yöntemlerini tekrar düşünmeye ve LS&Co.'nun sürdürülebilir tasarım ve yeniliğe olan bağlılığını desteklemeye devam ederken diğer taraftan Sonbahar/Kış 2020 Wellthread™ koleksiyonu çığır açıyor. Bu sezon koleksiyon, Wellthread™'in bir yıl önce lanse ettiği iplik inovasyonu «pamuklaştırılmış kenevir»in kullanım alanlarını genişletmeyi sürdürüyor.


Sonbahar/Kış 2020 sezonunda, dağ kahverengisi tonundaki Levi’s® Wellthread™ Standard Taper Chino sayesinde denim olmayan alt giyim parçalarını pamuklaştırılmış kenevirle tanıştırarak sunduğumuz kenevir seçeneklerini genişletiyoruz. Ayrıca pamuklaştırılmış keneviri kadınlara yönelik siyah Ribcage Wide Leg jean’e, grafik baskılı Trucker cekete ve erkeklerin 502™ Taper’ına da taşıyoruz.


Kenevir, yetiştirilme sürecinde geleneksel olarak yetiştirilen pamuğa kıyasla genellikle daha az su ve daha az tarım ilacı gerektiriyor. Giysilerimizde kullandığımız kenevir, su kullanımını daha az kimyasal gerektiren özelliğine sahip yağmurla beslenen kenevir hasadından geliyor. Ardından ipliği yumuşatacak –veya «pamuklaştıracak»– şekilde işleniyor ve pamuktan ayırt edilemez bir görünüm ve dokuya kavuşturuluyor.


Bu sezonun koleksiyonundaki her parçada yüzde 28 ila 30 oranında kenevire yer veriliyor ve normalde bitirme işlemlerinde yüzde 96’ya kadar su tasarrufu sağlayabilen Water<Less® tekniklerimiz yardımıyla işlem bitiriliyor. Yaklaşık 10 yıl önce piyasaya sürüldüğünden beri Water<Less® teknikleri, tüm faaliyetlerimizde yaklaşık 3,5 milyar litreden fazla su tasarrufu sağladı.


Bu sezon Levi’s® Wellthread™, Nathaniel Russel ile yaptığı ilk sanatçı iş birliğini duyurmanın heyecanını yaşıyor. Russel’ın sanatı, doğa, umut ve pozitif mesaj temalarını keşfediyor. Ultra yumuşak hoodie’ler ve tişörtlerin yanı sıra, iki grafik Trucker ceketin de bulunduğu seride Russel, çevresel değerleri desteklemek için doğal formlar, zeki kelime oyunları, cesur ve etkileyici grafikler kullanıyor.


Tüm Wellthread™ kıyafetleri, kullanılmaz hale geldiklerinde geri dönüştürülmelerini kolaylaştıracak şekilde, arka yama, Red Tab, iplik ve cepleri de dahil olmak üzere tamamen doğal iplikler kullanılarak, geleceğe yönelik döngüsel bir bakış açısıyla tasarlandı.


Tüm koleksiyon; sağlık, finans, güvenlik ve cinsiyet eşitliği ilgili sorunları ele alan fabrika temelli programlarla dünya çapında üretimlerimizi yapan kadın ve erkeklerin yaşamlarını iyileştirmeyi amaçlayan LS & Co.'nun Worker Well-being (Çalışan Refahı) girişimini uygulayan tesislerde üretildi. Bu girişim, çalışan refahı, mutlu ve işlerine dört kolla sarılmış olmaları durumunda fabrikadaki verimliliğin de artacağı görüşüne göre çalışıyor.


Küresel Ürün İnovasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Dillinger, «En yeni Wellthread™ koleksiyonunu takdim etmekten gurur duyuyoruz,” diyor ve ekliyor: “Temeli geçmişte yaptığımız tüm çalışmalara dayanan bu koleksiyon, tüketicilere sevecekleri bir ürün sunarken aynı zamanda sürecin her aşamasında sürdürülebilirliği öncelikli kılan tasarımın gelecekteki kullanım alanlarını genişletmeye devam ediyor.”


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi