Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Tommy’s Drop Shop serisini lanse etti

Tommy’s Drop Shop ilk limitli serisinde Jonny Banger, Mago Dovjenko ve Toby Evans ile birlikte tasarlanan stiller sunarak markanın pop kültü...

Tommy’s Drop Shop serisini lanse etti

Tommy’s Drop Shop ilk limitli serisinde Jonny Banger, Mago Dovjenko ve Toby Evans ile birlikte tasarlanan stiller sunarak markanın pop kültür işbirliklerini yeni bir boyuta taşıyor.

Tommy Hilfiger, üç mikro kapsül koleksiyon içeren ilk Tommy’s Drop Shop serisini lanse etti. Bu limitli serideki stiller Jonny Banger (@sportsbanger), Mago Dovjenko (@iammago) ve Toby Evans (@zome.work) olmak üzere birbirinden özgün ve avangart üç yaratıcı isimle birlikte tasarlandı. Limitli seri formatının heyecanını ve anlık tatmin hissini yaratmak için her stili sadece 500 adet olarak sunan Tommy’s Drop Shop, yaratıcı kişilerin, toplulukların ve sanatsal yeteneklerin sürekli keşfini teşvik etmeyi amaçlıyor. 

Tommy’s Drop Shop serisini lanse etti

Tommy Hilfiger, yeni platformu Tommy’s Drop Shop ile pop kültürün her alanından kreatif topluluk üyelerini hızla limitli seri ürünler tasarlamaya davet ediyor. Tommy’s Drop Shop’ın her dönem (DROP) her stilden en fazla 500’er adet sunacağı cinsiyetsiz kapüşonlu sweatshirtler ve tişörtler, %100 organik pamuk veya geri dönüştürülmüş pamuktan üretilerek markanın hiçbir şeyi israf etmeyen ve herkesi kucaklayan moda yaratma vizyonunu destekleyecek. 

Yaratıcı işbirliklerini daima odağına alan Tommy Hilfiger, son beş yıldır bu marka yaklaşımını “Gördüğünü Al” konseptine de entegre ediyor. Tommy’s Drop Shop şimdi bu yaklaşımların en iyi yönlerine yeni bir hız ve enerji katıyor. İlk Tommy’s Drop Shop ürünleri, 17 Aralık 2020’den itibaren sınırlı adetlerde Avrupa’da sadece tommy.com’da satışa sunuluyor.

“Pop kültür, 35 yıldan uzun zamandır yaptığımız her işte iz bırakıyor” diyen Tommy Hilfiger, şöyle devam etti: “Tommy's Drop Shop şimdi bu etkiyi yeni seviyelere taşıyor. Platform, daha fazla yaratıcı isimle birlikte çalışma, daha ilham verici hikayeler anlatma, farklı bakış açılarını ve alanları kutlama imkanı sunuyor. En sevdiğimiz konseptlere hayat veren bu tasarımları marka mirasımıza kazandırmak beni çok heyecanlandırıyor.”

DROP 1.1, modern çağda özgür tasarımı yeniden tanımlayan bağımsız İngiliz yaşam tarzı markası Sports Banger'ın stillerinden örnekler sunuyor. Jonny Banger tarafından 2013 yılında kurulan unisex spor giyim markası, İngiliz kültürünü ele alıp baştan çıkaran ürünlere ve deneyimlere dönüştürüyor. Sports Banger tasarımcıların, performans sanatçılarının, müzisyen ve DJ'lerin oluşturduğu sürekli büyüyen bir kolektifle yaratıcı işbirliklerini destekliyor. Banger, Tommy's Drop Shop tasarımlarında TOMMY JEANS bayrağını tersine çeviriyor; eski bir parti broşürünü yansıtıyor; R&B müzisyeni Aaliyah’nın taktığı kırmızı ve lacivert renkli ikonik TOMMY HILFIGER eldivenleri yeniden yorumluyor. 

DROP 1.2, Berlin merkezli kreatif direktör, grafik tasarımcı, illüstratör, dijital influencer ve etkinlik sunucusu Mago Dovjenko tarafından tasarlandı. Dovjenko’nun henüz 14 yaşındayken kariyerine adım attığı ilk sürrealist çizimler dünya markaları tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Dovjenko bugün hâlâ dünyanın en tanınan markalarıyla işbirliği yapan en genç sanatçı olma rekorunu elinde tutuyor. Günümüzde kreatif direktör ve illüstratör olarak büyük markalarla çalışmaya devam eden Dovjenko, Tommy's Drop Shop parçalarında tasarım sürecinde kullandığı ‘serbest çizimlerden’ yararlanarak ve ikonik TOMMY HILFIGER bayrağını deforme ederek anlık ifade özgürlüğünü kutluyor. Tasarladığı tişört ve kapüşonlu sweatshirtler saykedelik ve grafiti tarzı sanat unsurlarının yanı sıra lava lambasından ilham alan büyük bir gülen kalp motifi içeriyor. 

DROP 1.3, Londra merkezli Studio Zome'un kurucusu Toby Evans tarafından tasarlandı. Kreatif direktör tasarım, marka kimliği ve sanat yönetmenliğini kapsayan konsept odaklı çalışmalarından aldığı ilhamla dürüst iletişimi, güveni ve inancı savunuyor. Evans enerjisini, denemeler yapma isteğini ve tutumunu yansıttığı tasarımlarında zamanın ruhunu ve gelecek beklentilerini betimleyerek görsel kültürü geliştirmeye devam ediyor. Kendine has bir tasarım yaklaşımına sahip olan Evans, sektörün en aykırı markalarıyla, platform ve sanatçılarıyla çalışıyor. Evans, Tommy's Drop Shop tasarımlarında ikonik TOMMY HILFIGER estetiğini ve marka kodlarını cesaretle yeniden yorumluyor. Yarattığı tişört ve kapüşonlu sweatshirt, Tommy Hilfiger moda tasarımcısı olmasaydı paralel bir evrende hangi yolları izlerdi diye sorguladığı bir hikaye anlatıyor.

Tommy’s Drop Shop serisini lanse etti

Tommy’s Drop Shop, yeni çıkış yapan genç yeteneklerin kendilerine özgü yaratıcılık alanlarında tutkularını paylaşmaları için bir fırsat yaratıyor. İkinci Tommy’s Drop Shop mikro kapsül koleksiyonlar Şubat 2021’de sunulacak. 

Markanın dostları ve takipçileri, #TommyHilfiger etiketini ve @TommyHilfiger hesabını alıntılayarak sosyal medya paylaşımlarına katılmaya davet ediliyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi