Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Çukurova’nın renkli ve organik pamuğu sadece LC Waikiki’de!

Türkiye’de bir ilk! Çukurova’nın renkli ve organik pamuğu sadece LC Waikiki’de!  Türkiye'nin lider moda perakende markası LC Waikiki, çe...

Çukurova’nın renkli ve organik pamuğu sadece LC Waikiki’de!

Türkiye’de bir ilk! Çukurova’nın renkli ve organik pamuğu sadece LC Waikiki’de! 

Türkiye'nin lider moda perakende markası LC Waikiki, çevresel sorumluluk çalışmaları kapsamında yalnızca Çukurova’da yetişen, kendinden renkli pamuk ile yeni bir koleksiyon hazırladı. Erkek bebek koleksiyonunda kullanılan pamuk, kimyasal boya içermiyor.. 

Ülkemizde ‘beyaz altın’ olarak da ifade edilen pamuk, kumaş üretiminde en çok kullanılan lifler arasında bulunuyor. Pamuk üretiminde kullanılan kimyasallar ise aşırı su tüketimi sebebiyle ekolojik sorunların artmasına sebep oluyor. 

İnsan ve çevre sağlığına zarar veren uygulamalardan kaçınarak ürünlerine Ekoloji Laboratuvarı’nda uyumlandırma testleri gerçekleştiren LC Waikiki, Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından tescillenen Sarı Gelin isimli kendinden renkli ve organik Çukurova pamuğu ile yeni bir koleksiyon oluşturdu. Çukurova’nın kendinden renkli pamuğu ile hazırlanan ürünlerde kimyasal boya kullanımına ihtiyaç duyulmadığından insan ve çevre sağlığının korunmasına katkı sağlanıyor.

LC Waikiki üretimi desteklerken çocukları kimyasal boyadan koruyor

Türkiye’nin lider ve global arenada önemli bir oyuncusu LC Waikiki, moda perakende sektörünün yarattığı çevresel problemleri yakından takip ediyor ve bunları önlemeye yönelik çalışmalara hız veriyor. Dünyaya ve tüketicilerine karşı sorumluluk bilinciyle Türkiye’de Çukurova bölgesinde özel hasat ile yetiştirilen kendinden renkli pamuğun tamamını alan LC Waikiki, hazırladığı yeni koleksiyonla hem bebekleri kimyasal boya içermeyen ürünler ile buluşturuyor hem de çiftçilere destek oluyor. 

Kimyasal boya içermeyen doğa dostu koleksiyon, Çukurova pamuğunun rengini sebze ve meyve özlerinden alan bej tonlarından oluşuyor. Doğa içerikli tasarımları ile ön plana çıkan erkek bebek koleksiyonu farklı kombinler yapılmasına imkan tanıyan tişört ve şortları içeriyor. 

Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe