Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Milli sporcuların kıyafetlerinde Vakko imzası

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tokyo 2020 Olimpik ve Paralimpik Oyunları'nda Türkiye’yi temsil edecek sporcuların giyeceği yol, seremoni ve ...

Milli Sporcularin Kiyafetlerinde Vakko Imzasi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tokyo 2020 Olimpik ve Paralimpik Oyunları'nda Türkiye’yi temsil edecek sporcuların giyeceği yol, seremoni ve Olimpiyat Köyü kıyafetlerinin tasarımını Vakko’ya emanet etti. 

Vakko tasarım ekipleri tarafından gurur ve heyecan içinde hayata geçirilen kıyafetler, özel bir hikâye çerçevesinde estetik ve konforu bir arada sunmak üzere tasarlandı. 

Yaklaşık iki yıldır ortaklaşa yürütülen çalışmanın ardından Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için hazırlanan “Team Türkiye Koleksiyonu”nu, 23 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen bir defileyle sunuldu.

Heyecanlı süreçte; tüm tasarımların doğru kesimlerde olması için Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları vizesi alan tüm sporcular, bulundukları illerde Vakko ekipleri tarafından ziyaret edildi. Her sporcunun tek tek ölçüleri alınarak kişiye özel dikim gerçekleştirildi. Deneyimli Vakko terzilerinin işçiliğiyle üretilen ürünler arasında ceket, pantolon, spor pantolon, gömlek, kapüşonlu triko, tişört, spor ayakkabı, ayakkabı ve kumaş maskeler yer alıyor.

Seyahat ve seremoni olmak üzere her iki farklı kategorideki milli kıyafetlerin tasarımında ana renkler olarak Türk bayrağının kırmızı ve beyazı kullanıldı. Bu renklere, ince çizgiler halinde olimpiyatları misafir eden Tokyo Olimpiyatları’nın ana rengi olan lacivert eklendi. Tüm tasarımlarda kırmızı ve kırık beyaz, Türk bayrağını sembolize ediyor. Lacivert dokunuşlar Tokyo lacivertini, 3 rengin birlikteliği ise takım ruhunu yansıtıyor.

Hem kadın hem de erkek milli sporcuların uçak yolculuğu başta olmak üzere günlük yaşamda kullanacağı kıyafetler; kapüşonlu triko, tişört, spor pantolondan oluşuyor. Bu kıyafetlerde kullanılan üç renk bağcıklar, biye detayları ve spor ayakkabılarla, Tokyo Olimpiyatları’na özgü bir duygu ortaya çıkarıldı. 

Milli Sporcularin Kiyafetlerinde Vakko Imzasi


Seremoni kıyafetleri kadın sporcular için üçlü bir takımdan oluşuyor. Kırık beyaz renkteki ceket ve pantolon, dökümlü şık kumaşıyla modanın bir yansıması oluyor. Ceketin çıkarılabilir kapüşonu ve pantolonun bağcıkları ise genç, dinamik detayları spor şıklıkla buluşturuyor. Seremoni takımına eşlik eden kırmızı beyaz çizgili gömleğin, önünde yer alan lacivert uzun biyeyle, sporcuların uzun soluklu başarılara imza atması simgeleniyor. Yine bu takımda yer alan üç renkli loaferların kalın tabanlarıyla güç; renkleri ve formuyla spor şıklığın hikayesi betimleniyor.

Erkek sporcuların milli seremoni kıyafetlerindeki yine kırık beyaz renkteki ceket ve pantolon takım dökümlü şık kumaşıyla modayla iç içe bir görünüm sunuyor. Ceketin biyeleri ve benzer renk detaylarındaki ayakkabısı, dinamik dokunuşlarla sporun şıklıkla buluşmasını simgeliyor.

Tüm tasarımlarda sol göğüs üzerine işlenen ay yıldızlı arma, milli sporcuların yüreğinin Türk bayrağıyla attığını sembolize ediyor. Cerrahi maskelerin üzerine takılabilen kırmızı beyaz çizgili kumaş maskeler ise sağlıklı stilin sembolü olarak tasarlandı.

Vakko’nun spor ve sporculara olan saygısı ve detaycı ruhuyla tasarlanan üniformalar, yarışlar boyunca sporculara konforlu şıklık sağlayacak. Vakko, Tokyo 2020 Olimpik ve Paralimpik Oyunları'nda Türkiye Milli sporcularına eşlik etmekten gurur duyuyor. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi