Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Çevre dostu koleksiyon: “Discovery”

Dünyanın geleceğini tehdit eden iklim değişikliği ve kuraklıkla mücadele için özel projelere imza atan DeFacto, çevreye duyarlılık ve sürdür...

Çevre dostu koleksiyon: “Discovery”

Dünyanın geleceğini tehdit eden iklim değişikliği ve kuraklıkla mücadele için özel projelere imza atan DeFacto, çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında “Discovery Koleksiyonu” hazırladı.

Doğal kaynakları korumak ve sürdürülebilirlik alanına katkı sağlamak için pek çok çevre projesini hayata geçiren DeFacto, hazırladığı “Discovery” koleksiyonuyla bu yöndeki çalışmalarının kapsamını genişletiyor. Pet şişeleri giysiye dönüştüren özel bir teknolojiyle hazırlanan Discovery Koleksiyonu doğayı zararlı atıklardan koruyor.

%100 organik pamuk kumaşlardan üretilen bu koleksiyonda organik tarımın devamlılığını sağlamak için çevreye destek veren DeFacto, organik üretimin artmasına da katkı sağlıyor. Organik pamuk ve organik tarım kumaşlarının tüm üretim aşamaları toprağa ve sulama kanallarına daha az kimyasal karışmasını sağlarken, insan vücudunun da kimyasal maddelerle temasının önüne geçiyor.

Koleksiyonda yer alan ve geri dönüşümden elde edilen diğer ürünler ise çevrede kendiliğinden kaybolması zor olan pet şişe ve atıkları azaltmayı amaçlıyor. Koleksiyonun iki özel tişört ve şort, 38 bin 880 adet pet şişenin geri dönüştürülmesiyle üretiliyor ve atık kumaş olarak hayata kazandırılıyor. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi