Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

“TommyXRomeo” kapsül koleksiyonu stilleri

Tommy Hilfiger ile uzun zamandır mentorluk yaptığı Brooklyn merkezli tasarımcı Romeo Hunte’nin birlikte hazırladığı “TommyXRomeo” kapsül kol...

“TommyXRomeo” kapsül koleksiyonu stilleri

Tommy Hilfiger ile uzun zamandır mentorluk yaptığı Brooklyn merkezli tasarımcı Romeo Hunte’nin birlikte hazırladığı “TommyXRomeo” kapsül koleksiyonu markanın arşivlerinden bazı favori stilleri; yapılar, karışımlar ve yaklaşımlarla güncelliyor. 

Tommy Hilfiger ile uzun zamandır mentorluk yaptığı Brooklyn merkezli tasarımcı Romeo Hunte’ın birlikte tasarladığı Sonbahar 2021 TommyXRomeo kapsül koleksiyonu sezona hazır. Koleksiyon için Tommy Hilfiger arşivlerine inen Romeo Hunte, imzası niteliğindeki dekonstrüksiyon tekniklerinden yararlanarak, renk bloklu denizci ceketi veya deri biker ceket ile kombine ettiği klasik trençkot gibi ikonik parçaları yeniden karıştırarak tasarladı. 

TommyXRomeo kapsülü, şirketin temsili moda ve ötesinde geliştirme misyonunu yansıtan üç eksenli bir platform olan iddialı People’s Place Programını ileriye taşıyor.  Sonbahar 2021 TommyXRomeo kapsülü Türkiye’de tr.tommy.com'da satışa sunulacak. 

“Genç ve gelecek vadeden bir tasarımcı iken kariyerimde büyük iz bırakan inanılmaz liderlerin rehberliğinden yararlanabildiğim için çok şanslı olduğuma inanıyorum,” diyen Tommy Hilfiger şöyle devam etti: “Bu bilgi ve deneyim birikimini aktarmayı önemsiyor, tasarım yeteneklerinin gelecek nesline mentorluk yapıyorum. Beş yıldan uzun süredir Romeo Hunte ile çalışıyor ve onu destekliyorum. Yükselen yetenekler arasında gerçekten olağanüstü bir yeri olan Romeo’nun tasarımlarını gördüğünüz anda etki yaratacağını anlıyorsunuz. İki dünyayı bir araya getiren bu kapsül koleksiyondan gerçekten gurur duyuyorum. Birlikte çalışırken temsili artırmak ve yeteneklerini dünya çapında öne çıkarmak için özellikle BIPOC topluluklardaki kreatiflere ve kanaat önderlerine desteğe odaklandık. People’s Place Programı aracılığıyla kendilerini gösterebilecekleri gerçek bir platform sunmak istiyoruz.”

Romeo Hunte ise şöyle konuştu: “Tommy, yıllardır mentorum olarak bana çok destek verdi. Yeniden yaratımlar, tasarım DNA'mın temel bir parçasını oluşturuyor. Dolayısıyla, marka arşivlerinin sınırlarını zorlarken inanılmaz kreatif ve anlamlı bir deneyim yaşadım. Bu konsepti daha da ileri taşımak, geleceği yeniden tasavvur edip tanımlamak için tasarım sürecinden kampanyaya ve ekibe kadar her unsurda mevcut durumu sorguladık. Başardıklarımızla gerçekten gurur duyuyorum. Gelecek nesil yeteneklere büyük hayaller kurmaları için ilham verebilmeyi umuyorum.” 

Tommy Hilfiger, Sonbahar 2021 TommyXRomeo kapsülü için arşivlerini Romeo'ya açtı. Klasik TOMMY HILFIGER tasarım kodlarını Romeo Hunte'nin imzası olan dekonstrüksiyon teknikleriyle harmanlarken unisex dış giyime odaklandı. Koleksiyon, markanın trençkot, biker ceket ve Oxford gömlek gibi en tanınan ikonlarına modern ve cesur yorumlar katıyor. Farklı bir sofistike duruşa sahip olan her parça, kolejli Manhattan esintilerini Brooklyn sokak giyimiyle bir araya getiriyor. Sıra dışı malzeme kullanımı ve üstün kaliteli el işçiliği, Romeo Hunte ve Tommy Hilfiger'ın ortak tutkusu olan detaylara özeni vurguluyor. Örneğin, New York metrosunun renklerinde yeniden tasarlanan marka mirası ince çizgili bir gömlek sıra dışı, hareketli orantılarıyla şaşırtıyor. 

“TommyXRomeo” kapsül koleksiyonu stilleri


TommyXRomeo kampanyası, Tommy Hilfiger’ın People’s Place Programına paralel olarak yeterince temsil edilmeyen BIPOC topluluklardaki kreatif yeteneklere fırsat vermeyi, kameranın önünde ve arkasında çeşitliliğe sahip ve kapsayıcı bir topluluğun görünürlüğünü artırmayı amaçlıyor. Londra'da çekilen kampanyada modeller Ikram Abdi Omar, Aaliyah Hydes, Hidetatsu Takeuchi ve Babacar N’Doye rol alıyor. Kampanya ekibi: 

Ronan Mckenzie (@ronanksm): Fotoğrafçı, stil danışmanı, BIPOC sanatçılar için fırsat yaratan ve tanınmalarını sağlayan Home sanat galerisi ve etkinlik mekânının kurucusu ve küratörü. 
Nathan Klein (@nathankleinstyling): Londra’da çeşitliliğe sahip kültürel bir ortamda edindiği birikimi giyim felsefesine yansıtan stil danışmanı. 
Amidat Giwa (@am_stagrams): Premium markalar ve uluslararası moda yayınları gibi müşterilerle çalışan kuaför. 
Megumi Matsuno (@megumi.matsuno): Pek çok global marka ve müşteriyle çalışan makyaj sanatçısı. 
Londra ve New York merkezli iki sanatçı kampanyaya daha fazla dinamizm katmak amacıyla koleksiyon görsellerini lansmandan bir hafta önce şehrin önemli noktalarında canlı duvar resimleri aracılığıyla yeniden yorumlamaya davet edilecek. Ressam ve modelist Uzo Njoku (@uzo.Art), New York’un Brooklyn bölgesindeki Nassau Avenue ve Banker Street’te kendine özgü sanatsal tarzıyla bir duvar resmi yaratacak. Londra'da ise Annan Affotey (@annanaffotey), sanatsal yeteneğini 112 Tabernacle Street'te bir duvar resmine yansıtacak. Tüketiciler, duvar resimlerinde yer alan bir kare kodla mural üretim sürecinin kamera arkası görüntüleri ve sanatçılarla yapılan röportajlar dahil sürpriz video içerikleri keşfedebilecek, ayrıca koleksiyonu on-line olarak görüntüleyip satın alabilecek.

“TommyXRomeo” kapsül koleksiyonu stilleri


Kampanya kapsamında yedi farklı ileri dönüştürülmüş TommyXRomeo polo, birer adet olarak on-line müzayede sitesi CataWiki’de açık artırmaya çıkarılacak. Satıştan elde edilecek gelir, moda ve sektör paydaşlarıyla iş birliğine odaklı bir STK olan FMA'ya (Fashion Minority Alliance - Modada Azınlık İttifakı) bağışlanacak. FMA, BIPOC ve geçmişten beri ötekileştirilen diğer topluluklardaki kreatif yetenekler için anlamlı ve uzun vadeli eşitlik ve ilerleme sağlayan daha çeşitli, dengeli ve kapsayıcı bir sektör inşa etmeyi ve teşvik etmeyi amaçlıyor. 

Tommy Hilfiger, ürünlerinin yaratılmasından operasyonlarını yönetmesine, toplulukları ve paydaşlarıyla bağ kurmasına kadar her alanda “Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan ve Herkese Kucak Açan” lider bir sürdürülebilir tasarımcı yaşam tarzı şirketi olma misyonuyla hareket ediyor. Tommy Hilfiger’ın gücünü PVH’in Forward Fashion stratejisinden alan sürdürülebilirlik yolculuğu hakkında daha fazla bilgi için https://global.tommy.com/en_int/about-us-corporate-sustainability adresini ziyaret edebilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi