Ebru sanatı ile modayı buluşturuyor - Moda ve Marka

Mobile Menu

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Daha fazla yazılar

logoblog

Ebru sanatı ile modayı buluşturuyor

21 Eylül 2021 Salı
Ebru sanatı ile modayı buluşturuyor
Uzun yıllardır ebru sanatı üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapan, “Geleceğin Ustaları” isimli uluslararası yarışmada birincilik ödülü kazanan Hülya Guruhan Küçükali, ebru sanatı ile modayı buluşturuyor.

Ustası olduğu ebru sanatını farklı bir yöntemle kumaşa aktaran ve bir ilke imza atan Hülya Guruhan Küçükali, giyilebilir sanat markası olan Meshk’in ilk koleksiyonunu satışa sunuyor. Su ve toprağın ruhundan ilham alan bu ilk koleksiyon, kadın elbise ve gömlek modellerinden oluşuyor.

Geleneksel Sanat Modern Tasarımlarla Birleşiyor

Köklü bir sanat olan Ebru, araştırmalar sonucu ilk kez geleneksel ebru boyaları ve tekniklerine bağlı kalarak kumaşa aktarılıyor. Büyük teknelerle sanatçı tarafından elle işlenen her bir ebru eserinden yalnızca bir ürün hazırlanıyor. Özünde toprak, su ve öd bulunan tamamen sürdürülebilir olan ürünlerin her biri eşsiz ve özgün.

Ebru sanatı ile modayı buluşturuyor


Doğanın Ve Ebrunun Enerjisi Kumaşa İşleniyor

Meshk’in ürünlerinde, doğaya ve insana saygı ilkesi gözetilerek, sürdürülebilir yaşam formuna uygun doğal materyaller kullanılıyor. Doğal toprak boyalarla hazırlanan ebrulu kumaşların her biri, ebru sanatının doğası gereği bir adet ve eşsiz olacak şekilde üretiliyor. Sanatı ve modayı sevenlere, geleneksel sanatla modern tasarımların birleşiminden doğan sentez ürünler sunuluyor. Doğanın pozitif enerjisiyle de doğrudan bağlantısı olan ebru sanatıyla hazırlanan bu özel koleksiyon, bu güçlü enerjiyi Meshk’i giyenlere hissettirmeyi hedefliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız