Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Levi's® 501®’in Türkiye’deki yüzü başarılı oyuncu Boran Kuzum oldu!

Levi's® ikonik Original  501® Jean’i bu sezon tüm dünyada ünlü isimlerle bir araya gelerek kutluyor. Levi's® gelecek sene, uzun tari...

Levi's® 501®’in Türkiye’deki yüzü başarılı oyuncu Boran Kuzum oldu!


Levi's® ikonik Original  501® Jean’i bu sezon tüm dünyada ünlü isimlerle bir araya gelerek kutluyor.

Levi's® gelecek sene, uzun tarihinin simgesi haline gelmiş 501® jean modelinin 150. yıldönümünü dünya çapında kutlamaya hazırlanırken, bu sene Türkiye’de Orijinal 501® ‘i kutlamak için başarılı oyuncu Boran Kuzum ile bir araya geliyor. Boran Kuzum bu iş birliğiyle ilgili duyduğu heyecanı “Jean’lerim de kendimi özgürce ifade ettiğim bir sayfa. Ve hayat ne kadar değişse de 501®’lerimle hissettiğim özgürlük yıllardır hiç değişmiyor.” sözleriyle dile getirdi. Sezon boyunca Boran Kuzum’un 501® kutlamasına özel seçkisi de mağazalarda ve levis.com.tr’de yer alacak.

Bu kutlamanın bir parçası olarak, her sene köklerine bağlı kalarak yeniden yorumlanmış versiyonunu gördüğümüz 501® modelini 90’lar esintisiyle yeniden sunuluyor. Bacak ve kalçaya daha rahat oturan Levi's® 501®, 90’ların son dönemlerinin havasını, daha slouchy ve loose bir model ile mükemmel bir şekilde yakalıyor. 

Levi's®, dünya çapında sevilen bu ikonik modelin geçmişini, şu anki halini ve geleceğini kutlamak, 501® '90s modelini tanıtmak için Original 501®’in ruhunu mükemmel bir şekilde yansıtan vizyoner isimlerle bir iş birliği gerçekleştirdi. Orijinal 501® ve 501® 90'ların çok yönlü stilini sergileyen bu kampanyaya hip-hop mucidi, oyuncu ve yapımcı Kid Cudi, sanatçı ve tasarımcı Tremaine Emory, efsanevi Beastie Boys grubunun kurucu üyesi Mike D., model ve kreatif direktör Gia Seo; Vogue dergisinin kapağı için stilistlik yapan ilk siyahi kadın olan Gabriella Karefa-Johnson ve model, müzisyen ve The Paranoyds punk grubunun üyesi olan Staz Lindes eşlik ediyor. 

“Orijinal 501® tam 150 senedir var olan bir ikon. Herkesin dolabında yer alan bu temel parça, en yaratıcı şekilde kendi tarzını ifade etmek için kullanabileceğin boş bir tuval gibi. Gerçek anlamda “her şeyi başlatan” 501® jean için, sınırları zorlayan yaklaşımlarıyla ünlü, yaratıcılık ve özgünlükten beslenen öncü isimler ile bir araya gelmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Onlar, Levi's® 501® 'in ilham verici ruhunu somutlaştırıyorlar.”- Karen Riley-Grant, CMO, Levi Strauss & Co.

1873 yılının mayıs ayında Levi Strauss & Co.’ya mavi denim üzerindeki bakır perçinler için resmi olarak patent verildi. Birkaç sene daha ünlü ismini alamayacak olsa da Levi's® 501® jean modeli bu patent ile resmen doğmuştu. 20. Yüzyılın ortalarında dayanıklı bir iş giysisi olarak tasarlanan 501® jean, şimdiye kadar yapılmış en ikonik parçalardan biri haline gelecekti.

Levi's® 501®’in Türkiye’deki yüzü başarılı oyuncu Boran Kuzum oldu!

Gençlik isyanının bir simgesi, gündelik tarzın temel unsuru, kendini en yaratıcı şekilde ifade etmek için boş bir tuval; Original 501® jean, herkes için birçok anlam taşıyor. Daha da önemlisi, 501® jean kıyafetlere bakış açımızı değiştirdi ve tek bir parçanın bir kişinin imza tarzını oluşturabileceğini görmemizi sağladı. 

Kişileştirilmiş ve boyanmış bir model, 80’ler tarzı soluk ve slim bir model, 90’lar grunge tarzını yansıtan yırtık ve baggy bir model veya ödünç alınmış gibi duran bir “dad style”…  Levi's® 501® trendleri aştı, nesiller boyu çabasız ve cool olmanın bir sembolü oldu.

“Denim ile, nostalji hem rahatlık hem de stil kaynağı olabilir. Yeni 501® '90s jean ile yakalamayı hedeflediğimiz şey, geçmişten gelen o favori jean’e sahip olmak ve onu günümüz için modern bir hale getirmek. 90’ların sonlarındaki 501® stillerinden ilham aldık. Daha rahat, beli orta yükseklikte ve bacak kısmında yeterli miktarda bolluk var; yani kolay, zahmetsiz ve havalı.” – Karyn Hillman, Ürün Sorumlusu (Chief Product Officer), Levi Strauss & Co 

1873’ten beri Levi's® 501®’in modası hiç geçmedi ve asla da geçmeyecek.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi