Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Farklı kültürleri harmanlayan koleksiyon

Lug Von Siga'nın kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış’ın karantinadan sonraki ilk koleksiyonu; Analog Diaries. Bu nedenle koleksiyon, ...

Farklı kültürleri harmanlayan koleksiyon

Lug Von Siga'nın kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış’ın karantinadan sonraki ilk koleksiyonu; Analog Diaries. Bu nedenle koleksiyon, bu üç aylık dönemde keşfedilen yeni duyguların bir tür özeti olarak karşımıza çıkıyor. 

Hayatımızda bir belirsizlik olduğunda, korku, umut, minnettarlık, öfke ve hayal kırıklığı duyguları birbirine karışır. Ağış, arka plandaki bu ruh halini ve psikolojik ikilemleri yansıtmak için LVS SS 2021 film ve lookbook görüntüleri için fotoğrafçı ve mimar Can Dağarslanı ile “Identities Series” kitabının devamı niteliğinde bir işbirliği yaptı. Analog Diaries koleksiyon çekimleri, LVS ve sanatçı Can Dağarslanı'nın yalnızca analog kamera kullanarak gerçekleştirdiği, adeta yeni dijital çağa ve arkasındaki hıza karşı muhalefet oluşturan bir işbirliği niteliğinde. 

Farklı kültürleri harmanlayan koleksiyon

Ağış, “her şeye hemen hızlıca sahip olma arzusuna” meydan okuduklarını söylüyor ve ekliyor, “Bir gün umut dolu uyanıp, diğer gün çaresiz ve karanlık bir ruh hali içinde olabiliyoruz.” Bilinçaltına inerek kadınsı ve erkeksi yönlerini keşfetmek isteyen tasarımcı, SS2021 koleksiyonunda feminen siluetlere sahip dökümlü vegan elbiseler ve büyük boy pamuklu gömleklerle eşleşen erkeksi pantolonlara yer veriyor. Ağış’ın bahçe ve aromaterapi hobileri ise koleksiyonu daha çevre dostu hale getirme isteğini tetiklediği için vegan cupro, organik pamuk gibi sürdürülebilir ve doğada çözülebilir kumaş seçimlerine yöneliyor. Mavi, bej, beyaz, siyah, bordo, dark denim renklerin hakimiyeti Analog Dairies’de öne çıkıyor. 

Farklı kültürleri harmanlamayı seven Lug Von Siga, tasarımlarında Türk köklerinden gelen folklorik detayları, kumaş işleme teknikleri ve işlemeleri kullanıyor. El işçiliğinin ön plana çıktığı yaratıcı parçalar, markanın uluslararası arenada geniş çaplı tanınmasını sağladığı için Lug Von Siga, aralarında Net a porter, Matches, Moda Operandi ve Yoox italia’nın da bulunduğu pek çok prestijli global satış noktasında yer alıyor.

Farklı kültürleri harmanlayan koleksiyon


İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG),  Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi