Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

“Özel günler” bakış açısı “Gayet Normal” oluyor

Penti, kadınların periyot günlerinin “özel günler” olarak adlandırılan bakış açısını, “Gayet Normal” reklam filmiyle yıkıyor.  Penti, kadınl...

“Özel günler” bakış açısı “Gayet Normal” oluyor


Penti, kadınların periyot günlerinin “özel günler” olarak adlandırılan bakış açısını, “Gayet Normal” reklam filmiyle yıkıyor. 

Penti, kadınların periyot dönemlerine ait toplumda tabulaştırılmış düşünceleri yıkmayı hedeflediği reklam filmiyle, özel gün algısını normalleştiriyor. Kadınların periyot günlerini “özel günler” olarak adlandırarak gizlemeye çalışılan bakış açısını, “Gayet Normal” sloganıyla yıkıyor. 

Penti, özel olarak tasarladığı “Regl Destek Külodu” ile kadınlara konforlu ve rahat bir periyot dönemi desteği sunarken, “Gayet Normal” reklam kampanyasıyla da özgür hissetmeye davet ediyor. Kadın olmanın en doğal halini toplumsal tabulardan uzaklaştırıp normalleştiriyor, kadınların yanlarında yer alıyor. 

Bu öngörüyle Arthur ajans tarafından hazırlanan reklam kampanyasını “Dünya Kadınlar Günü” öncesinde yayına alan Penti, kadınların periyodik dönemlerinin “Gayet Normal” olduğunun altını çiziyor. Yönetmen koltuğunda Melike Müge Şahin’in oturduğu reklam filminde, gündelik yaşam içerisinde bir çok kadının “Gayet Normal” anlarına eşlik ederken, Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’nın her ay yaşadığı “Gayet Normal” gününe de şahit oluyoruz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi
Bumerang - Yazarkafe