Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son yazılar:

latest

Başrolünde Kendall Jenner'ın yer aldığı 2023 Kış kampanyası

Stella McCartney, başrolünde Kendall Jenner'ın yer aldığı 2023 Kış  kampanyasını tanıttı.  Kampanyanın çekimleri, Fransa'nın Camargu...

Başrolünde Kendall Jenner'ın yer aldığı 2023 Kış kampanyası
Stella McCartney, başrolünde Kendall Jenner'ın yer aldığı 2023 Kış  kampanyasını tanıttı. 

Kampanyanın çekimleri, Fransa'nın Camargue bölgesindeki tuz gölünde Harley Weir tarafından gerçekleştirildi. Çekimlerde, yeni nesil model ve binici Jenner'a koleksiyonun podyumdaki sunumuyla uyumlu biçimde, 35 yılını atlara ve biniciliğe adamış, “atlara fısıldayan adam” olarak tanınan Jean-Francois Pignon’un eğittiği atlar eşlik ediyor.

2023 Kış sezonunun “Horse Power” teması, ilk defa Paris Moda Haftası’nda Manege de L'Ecole Militaire'de sunulan koleksiyonun ardından kampanya vizyonunda da karşımıza çıkıyor. Bu tema, insanlar ve atlar arasındaki dönüşümsel bağlantıları, Stella'nın kişisel ve ailevi ilişkileri, sanat ve tarih persfektifinden günümüze taşıyor.

Stella McCartney kampanya ile ilgili  değerlendirmesinde, "Bu sezonun Stella kızının atları en az benim kadar sevmesi gerektiğini biliyordum. Kendall da benim gibi çocukluğundan beri at biniyor ve kendi çiftliği var, onun bu hassas yaratıkların yanında ne kadar rahat olduğunu görebiliyorsunuz, onlar da Kendall'ın yanında aynı şekilde rahatlar. Bu etkileşimin fotoğraf karelerinde yakalanması gerek moda, gerekse vizyon açısından Horse Power'a hayat veriyor" dedi. 

Her ikisi de çocukluklarından beri binicilikle uğraşan Stella McCartney ve Kendall Jenner, ömür boyu sürecek bir at sevgisini paylaşıyorlar. Kendall Jenner'ın rahatlığı ve sakinliği, kampanyanın çekildiği Güney Fransa'da doğup büyüyen Jean-Francois Pignon'un atlarıyla uyum içinde. Pignon, bu atları kurtarmış, yetiştirmiş ve fiziksel temasa ihtiyaç duymadan direktiflere uymaları için eğitmiş.

Başrolünde Kendall Jenner'ın yer aldığı 2023 Kış kampanyası

Jenner ve Pignon'un atları arasındaki uyum; dizginlerden ilham alan halat detayları, at battaniyelerini yeniden yorumlayan kapitoneler ve Stella'nın ailesinin yetiştirdiği bir Amerikan at cinsine gönderme yapan Appaloosa jakarlar ile koleksiyondaki binicilik ruhunu yansıtıyor. İnsanlarla atlar arasındaki eşsiz ve iyileştirici bağlar, bu sonbaharda kampanyanın ikinci fazında daha ayrıntılı olarak ele alınacak.

Malzeme alanındaki yenilikler arasında elma atıklarından üretilen timsah derisi görünümlü vegan Frayme ve S-Wave çantalar yer alırken, binici botları da üzüm atıkları kullanılarak üretiliyor. Koleksiyonda ayrıca mantar miselyumundan ve MIRUM®'dan (plastik değil bitki kullanılarak üretilen bir hayvan derisi alternatifi) üretilen aksesuarlar da yer alıyor. Tamamen doğal ve döngüsel olan malzemeler, yeni materyallere geri dönüştürülebiliyor ya da besin olarak toprak anaya geri dönebiliyor.

Yüzde 92 oranında çevreye duyarlı malzemelerden üretilen hazır giyim koleksiyonu, Stella McCartney'in bugüne kadarki en duyarlı kış koleksiyonu olma özelliğini taşıyor. Marka koleksiyonlarında hiçbir zaman hayvan derisi, tüyü, kürkü veya egzotik deri kullanmamıştır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Hiç yorum yok

Yorumları ve haberlerinizi bizimle paylaşınız

Sosyal Sorumluluk Projesi